Niedziela Miłosierdzia Bożego – 3 kwietnia  2016r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 3 kwietnia 2016r.

1. Poprzez św. Siostrę Faustynę Kowalską, Chrystus przypomina współczesnemu człowiekowi, że największym przymiotem Boga jest Jego Miłosierdzie i pragnie, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Niech się nie lęka przybliżyć do mnie żadna dusza, chociaż grzech jej byłby jak szkarłat. Z tej racji zapraszamy wszystkich na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godzinę 15.00.

2. Dziękuję Pani Czesławie Kostarskiej za ufundowanie pozłocenia relikwiarza Św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

3. Niedzielą Miłosierdzia rozpoczęliśmy w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.

4. Dziś I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Tradycyjnie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. Adoracja potrwa do godziny 20.00, zakończona będzie Apelem i salezjańskim słówkiem na dobranoc. Bardzo serdecznie zapraszamy!

5. Tradycyjnie w I niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na dalsze prace w Oratorium. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

6. W tym roku, ze względu na święta wielkanocne, przypadająca zwykle 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i obchody Dnia Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek 4 kwietnia. W dzisiejszym świecie jest pilna potrzeba strzeżenia wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zechciejmy również włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św., w tym dniu w naszej parafii: o 7.30, 10.30 i 18.00.

7. Komunikat Prezydium KEP w sprawie pełnej ochrony życia człowieka
Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka. W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050. Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.

8. W tym miesiącu Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona w czwartek 7 kwietnia o godz. 18.00.

9. Z racji odpustu parafialnego 22 maja, odbędzie się przy kościele Festyn Rodzinny. W programie festynu będą występy dzieci, wspólne zabawy, okazja do zjedzenia czegoś z grilla, czy też smacznego ciasta, będzie wiele atrakcji. Również będzie prowadzona loteria. Stąd nasza gorącą prośba o wsparcie nas rzeczami, które mogłyby stanowić fanty na loterię lub też ktoś zechciałby ufundować jedną z głównych nagród. Jeśli ktoś jeszcze chciałby się włączyć w organizacje festynu – bardzo serdecznie zapraszamy!

10. Od wtorku do piątku wraz z ks. Jakubem wzięliśmy udział w kapitule inspektorialnej.

11. Trwają zapisy młodzieży na wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem, zapraszamy również młodych do wolontariatu w ramach ŚDM. Spotkanie dla wolontariuszy w sobotę 9 kwietnia o godz. 19.00 w Oratorium.

12. Zapraszamy do zgłaszania się chłopców do tworzącej się przy naszej parafii grupy harcerskiej.

13. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Panom, którzy wczoraj przycięli lipy na naszym terenie.

14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.

15. Zapowiedzi: Stanisław Rafał Słowiński kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Michalska panna z parafii NMP Królowej Świata w Warszawie zapowiedź II.