Kapituła inspektorialna inspektorii warszawskiej

Kapituła inspektorialna inspektorii warszawskiej

Kapituła inspektorialna to kilka dni, w czasie których salezjanie szczególnie współpracują z Duchem Świętym. Rozeznają, w jaki sposób jeszcze gorliwiej służyć młodzieży oraz być znakami i nosicielami miłości Bożej do młodego człowieka.

W dniach 29 marca – 1 kwietnia 2016 roku w Lutomiersku koło Łodzi odbyła się Kapituła Inspektorii Warszawskiej pw. św. Stanisława Kostki. Po raz kolejny salezjanie zastanawiali się nad tym, jak lepiej służyć młodym ludziom w charyzmacie salezjańskim. Z ramienia naszej parafii w Kapitule uczestniczyli Ks. Proboszcz Arkadiusz Piotrowski i Ks. Jakub Fluks.
Ksiądz Inspektor Andrzej Wujek, przełożony wyższy, przypomniał na początku zebranym, że nawrócenie jest początkiem dobrej zmiany i warunkiem koniecznym do rozeznawania woli Bożej.
W kapitule wzięło udział 64 współbraci. Temat Kapituły brzmiał: “Świadkowie ewangelicznego radykalizmu”. Kapitule przewodniczył ks. Przemysław Solarski, wikariusz inspektora. W pierwszym dniu spotkania obecny był również ks. Tadeusz Rozmus, radca generalny Regionu Europa Środkowa – Północna.
Salezjanie wypracowali konkretne linie działania na przyszłość. Chcą jeszcze gorliwiej służyć młodym ludziom w charyzmacie salezjańskim. Podjęte decyzję pomogą w jeszcze bardziej gorliwym rozeznawaniu woli Bożej.
Salezjanie Księdza Bosko pracują w 134 krajach na całym świecie. Prowadzą szkoły, domy wychowawcze dla trudnej młodzieży, pracują w parafiach. Wyjeżdżają na misje, aby zgodnie z zasadami systemu prewencyjnego Księdza Bosko wychowywać dzieci i młodzież.

Kapitula2 Kapitula4 Kapitula5 Kapitula6 Kapitula3 Kapitula8 Kapitula7