Odpust Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – 26 maja 2019 r.

Wszystkim Mamom składamy serdeczne i gorące życzenia, obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej. Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy Odpust parafialny, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Po sumie i procesji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na Festyn Rodzinny. Dziękuję ks. Dariuszowi Husakowi za wygłoszone Słowo Boże. Cieszymy się obecnością ks. … Czytaj dalejOdpust Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – 26 maja 2019 r.

Dominikalia 2019

W dniach 10-12 maja ministranci z naszej parafii wyjechali do Ostródy na Dominikalia – spotkanie ministrantów Inspektorii Warszawskiej. W sobotę po Mszy świętej w parafii pw. św. Jana Bosko w Wałdowie wzięli udział w turnieju piłki nożnej, gdzie od dłuższego czasu nasza drużyna rozegrała mecze z innymi drużynami ministranckimi. Po południu udaliśmy się Parafii p.w. … Czytaj dalejDominikalia 2019

V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Św. Dziękuję ks. Bartłomiejowi, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać za posprzątanie i wystrój kościoła, jak również za dar ołtarza. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na biały tydzień, na godz. 17.30. W piątek 24 maja, Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – nasza … Czytaj dalejV Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

Zbiórka krwi

Drodzy, już niebawem, w dn. 26.05.2019 podczas Festynu Rodzinnego odbędzie się zbiórka krwi w specjalnie dedykowanym busie PCK. Zbiórka jest organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK “Krewki Ursynów”. Będzie również możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z fundacją DKMS Polska. Bus będzie podstawiony w godz. 09:00 – 14:00 SERDECZNIE ZAPRASZAMY … Czytaj dalejZbiórka krwi

IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

Dziś przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Św. Zachęcamy aby osoby, które nie są bezpośrednio zaangażowane w to wydarzenie, o udział we Mszach Św. w innych godzinach. Z piątku na sobotę od godz. … Czytaj dalejIV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny oraz trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego.” Dziś I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Apelem i słówkiem na dobranoc. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Dziękuję wszystkim za włączenie się w Dzieło Modlitwy … Czytaj dalejIII Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

Poprzez św. Siostrę Faustynę Kowalską, Chrystus przypomina współczesnemu człowiekowi, że największym przymiotem Boga jest Jego Miłosierdzie i pragnie, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w tym dniu przystąpi do Spowiedzi i Komunii Świętej, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Z tej racji zapraszamy wszystkich … Czytaj dalejNiedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

Niedziela Zmartwychwstania – 21 kwietnia 2019 r.

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Wam drodzy, serdeczne życzenia – odkrywania Wielkiej Bożej Miłości, która nasze słabości przerodzi w siłę, a nasze ludzkie lęki w nadzieję. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca i Wasze rodziny Bożym Pokojem! Wyrażamy serdeczne podziękowania i wdzięczność tym wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Niedzieli … Czytaj dalejNiedziela Zmartwychwstania – 21 kwietnia 2019 r.

Wielka Sobota

Wielka Sobota do zmroku jest czasem ciszy, tradycyjnego postu i czuwania przy grobie, a po zmroku rozpoczyna zupełnie nowy rozdział, świętą Noc Zmartwychwstania. Wigilię Paschalną rozpoczęliśmy w naszym kościele o godz. 20.00 liturgią Światła, podczas której została poświęcona świeca paschalna i uroczyście wniesiono ją do ciemniego kościoła jako symbol Chrystusa rozświetlającego ciemności grzechu. Następnie celebrans … Czytaj dalejWielka Sobota