Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła –19 września 2021r.

W piątek, 24 września, oddamy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. Wraz z Odnową w Duchu Świętym zapraszamy na spotkania modlitewne w każdą środę o godz. 19.00 do naszego Oratorium. Na „zdrowy kręgosłup” zapraszamy w poniedziałki o godz. 19.00. Kurs języka portugalskiego w środę o godz. 19.00. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania (od klasy VIII) … Czytaj dalejOgłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła –19 września 2021r.

Dożynki Parafialne

W Niedzielę 12 września na mszy świętej o godzinie 10:30 dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony. A rolnikom za ich ciężką prace. Dzięki której nie brakuje nam Chleba na naszym stole. Szczególne podziękowania składamy przedstawicielom poszczególnych miejscowości za przygotowanie wieńców dożynkowych i Chleba którym podzieliliśmy się po Mszy Świętej. „Powinno się być dobrym jak chleb. … Czytaj dalejDożynki Parafialne

Liturgiczna Służba Ołtarza

W ubiegłą sobotę, dnia 11.09.`21, w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie odbyło się Spotkanie Odpowiedzialnych za Liturgiczną Służbę Ołtarza, szefów ministrantów z ich duszpasterzami. Było to spotkanie o randze inspektorialnej czyli całej naszej warszawskiej prowincji. Naszą placówkę w Głoskowie reprezentował Ks. Paweł Libor SDB, opiekun LSO. Na tym spotkaniu zatwierdzono plan pracy na nowy rok … Czytaj dalejLiturgiczna Służba Ołtarza

Grupa Mężczyzn Św. Józefa

Grupa Mężczyzn Św. Józefa , w dniach 09-12.09 wyprawiła się w Tatry. Dziewięciu mężczyzn przez dwa dni wspólnie się modliło, bawiło, zmagało z własnymi słabościami. Zmęczenie pozwalało na wejrzenie w siebie i szczere odpowiedzi na podstawowe pytania. Dziękujemy ks. Arkowi za towarzyszenie w trudach i modlitwie, za odprawianie Mszy Świętej .Taki wyjazd zapewne wejdzie do … Czytaj dalejGrupa Mężczyzn Św. Józefa

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła –12 września 2021r.

Dziś przeżywamy uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Dożynki parafialne to okazja do wyrażenia naszej wdzięczności Panu Bogu i ludziom za tegoroczne zbiory. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie wieńców, koszy oraz chleba dożynkowego. Podziękowania składam na ręce Gospodarzy tegorocznych dożynek. Dziękuję za … Czytaj dalejOgłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła –12 września 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021r.

Dziś, w I niedzielę miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św. W środę, 8 września, przeżywamy Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze Św. będą sprawowane o godzinie 7.30 i 18.00 z błogosławieństwem ziarna siewnego. W miesiącu wrześniu Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 9 września o … Czytaj dalejOgłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021r.

We wtorek, 31 sierpnia, wspominamy naszego założyciela, św. Jana Bosko. Zapraszamy na spotkanie Salezjanów Współpracowników po Mszy Św. wieczornej. W środę przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach za poległych w obronie naszej Ojczyzny. 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku o godzinie 7.30. Bardzo serdecznie … Czytaj dalejOgłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021r.

XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

We wtorek, 24 sierpnia, oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych. Jest to także 79 rocznica męczeńskiej śmierci pięciu błogosławionych wychowanków salezjańskich –„PIĄTKI POZNAŃSKIEJ” – którzy są patronami naszego Oratorium. W czwartek, 26 sierpnia, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Św. o godz. 7.30, 10.30 i 18.00. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak … Czytaj dalejXXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021 r.

XX Niedziela Zwykła – 15 sierpnia 2021 r. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy Świętej będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Intencje … Czytaj dalejXX Niedziela Zwykła – 15 sierpnia 2021 r. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021 r.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy Świętej będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania proszę o zgłaszanie się na wyjazd formacyjny do Czerwińska nad Wisłą na CAMPO BOSCO w dniach 19–22 sierpnia. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na … Czytaj dalejXIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021 r.