Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2021 r.

W czwartek, 24 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, tego dnia oddamy także hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. W piątek, 25 czerwca, zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 18.00 na zakończenie roku szkolnego. Po Mszy Św. zapraszamy na ognisko. Od dzisiejszej niedzieli została odwołana dyspensa od udziału … Czytaj dalejOgłoszenia duszpasterskie XII Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2021 r.

Przyrzeczenia mężczyzn św.Józefa

13.06.21 na Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa 7-miu mężczyzn św. Józefa złożyła roczne przyrzeczenia. Przed Bogiem i ludźmi zobowiązaliśmy się wypełniać naukę Kościoła Katolickiego dotyczącą rodziny. Naukę szczególnie leżącą na sercu św. Janowi Pawłowi II. Wierzymy , że dane nam będzie wytrwać w postanowieniach i ponowić je za rok. Z Panem Bogiem.

XI Niedziela Zwykła – 13 czerwca 2021 r.

Dziś II niedziela miesiąca, zapraszamy Żywą Różę na spotkanie na godz. 15.00. Od przyszłej niedzieli zostaje cofnięta dyspensa od udziału w niedzielnej świątecznej Mszy Świętej. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej … Czytaj dalejXI Niedziela Zwykła – 13 czerwca 2021 r.

Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa. Głosków, Salezjanie; sobota, dnia: 5.06.2021 r.. Uczestnicy to grupa Ministrantów z Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Liczba uczestników to 7 osób (Pan Marek; rodzic – opiekun, Maciej, Mateusz, Grzegorz, Tymoteusz, Jan, Ks. Paweł) Trasa liczyła ok. 40 km: Głosków – Henryków Urocze – Leśna Polana – Kawęczyn – Koryta – Jaroszowa Wola – … Czytaj dalejWycieczka rowerowa

X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała: całemu orszakowi procesyjnemu, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, przygotowującym ołtarze, dziękuję za przygotowanie pięknego dywanu kwiatowego, dziękuję za piękny śpiew, a także za pomoc przy sprzątaniu terenu wokół kościoła. Dziś I niedziela miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej. Za tydzień, w II … Czytaj dalejX Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Przeistoczenie Wzruszenie dech mi zapiera gdy drżącą ręką trzymam Najświętszą Hostię i kielich z winem prosząc Ducha Świętego by Jego mocą przeze mnie niegodnego sługę stało się Ciałem Pana i Krwią Jego wpatruję się w mojego Boga nie znajdując słów by uwielbić Jego Miłość i serce tylko w milczeniu śpiewa pieśń miłości o Bogu który … Czytaj dalejUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Grupa Św. Józefa na górskim szlaku.

W dniach 28 do 30.05 br., grupa sześciu mężczyzn naszej Parafii Maryi Wspomożenia Wiernych w Głoskowie, ze Wspólnoty Św. Józefa spędziła ostatni majowy weekend na „niebeskim szlaku” i na innych w Górach Beskidu w okolicach Zawoi. Celem wyjazdu oprócz spotkania z naturą pięknej Polskiej przyrody było skupienie i przygotowanie do „ostatniej prostej” zakończenia kolejnego trudnego … Czytaj dalejGrupa Św. Józefa na górskim szlaku.

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2021 r.

Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy mężczyzn na wspólny różaniec na godz. 19.00. W poniedziałek, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie ostatni dzień miesiąca – wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie salezjanów współpracowników. We wtorek, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – odprawiane będą codziennie … Czytaj dalejOgłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2021 r.

Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

W ostatnią niedzielę przeżywaliśmy odpust Parafialny. Tradycyjnie w tym czasie odbywa się u nas Festyn Rodzinny, w tym roku niestety z uwagi na trwającą epidemię i związane z tym ograniczenia nie mogliśmy go przeprowadzić. Tym niemniej cieszymy się, że pomimo niełatwej sytuacji udało nam się uczcić Naszą Wspomożycielkę z należytym szacunkiem. Podczas mszy Świętej o … Czytaj dalejOdpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

Zesłanie Ducha Świętego – 23 maja 2021 r. Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a w naszej parafii przeżywamy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i 25 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Dziękuję ks. Wikariuszowi Inspektora dr Piotrowi Sosnowskiemu za wygłoszone Słowo Boże. Dziękuję za przybycie współbraciom salezjanom, dziękuję wszystkim za udział, jak również za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości (orszakowi procesyjnemu, … Czytaj dalejZesłanie Ducha Świętego – 23 maja 2021 r. Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych