XV niedziela zwykła – 12 lipca 2020 r.

Trwajmy wytrwale na modlitwie o ustanie epidemii i umocnienie naszej wiary. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w tej intencji każdego dnia o godz. 20.30. Za tydzień będzie okazja do złożenia życzeń imieninowych ks. Jakubowi. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej. Bardzo serdecznie dziękuję … Czytaj dalejXV niedziela zwykła – 12 lipca 2020 r.

XIV niedziela zwykła – 5 lipca 2020 r.

Dziś I niedziela miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej. W I wtorek miesiąca, 7 lipca Msza Św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych do skarbony przy figurze św. Michała Archanioła. Trwajmy wytrwale na modlitwie o ustanie epidemii i umocnienie naszej wiary. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową … Czytaj dalejXIV niedziela zwykła – 5 lipca 2020 r.

XIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 r.

W poniedziałek, 29 czerwca,przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. We wtorek, ostatni dzień miesiąca, wspominamy naszego założyciela św. Jana Bosko. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek i sobotę nabożeństwo od godz. 17.00. Do chorych udamy się od godz. 8.30. Za tydzień I niedziela miesiąca – zapraszamy … Czytaj dalejXIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 r.

XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020 r.

Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Św. Dziękuję ks. Jakubowi, ks. Bartłomiejowi, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać za posprzątanie i wystrój kościoła, jak również za dar ołtarza. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na biały tydzień, na godz. 17.30. W środę, 24 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Św. … Czytaj dalejXII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020 r.

XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

Drodzy Parafianie, pragnę poinformować, że wraz z ks. Bartłomiejem otrzymaliśmy ujemny wynik testu na obecność koronawirusa. Pozostajemy zgodnie z decyzją sanepidu jeszcze dziś w kwarantannie. Od jutra wracamy do posługi w naszej parafii. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała: całemu orszakowi procesyjnemu, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, przygotowującym ołtarze, dziękuję za przygotowanie … Czytaj dalejXI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

“Ja jestem Chlebem żywym który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb będzie żył na wieki”

Boże Ciało to Miłość, która uwalnia od lęku.Co roku we czwartek 11 czerwca po niedzieli Trójcy Świętej, obchodziliśmy Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną też Świętem Bożego Ciała. To hołd złożony Jezusowi w Najświętszym Sakramencie za Jego obecność pośród nas. W tym roku z racji pandemii – w sposób wyjątkowy – po Mszy św. o … Czytaj dalej“Ja jestem Chlebem żywym który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb będzie żył na wieki”

Ujemny wynik testu na koronawirusa

Drodzy,Z radością informujemy, że odebraliśmy właśnie wyniki testów na koronawirusa – wyniki są ujemne !!! Dziękujemy Panu Bogu za opiekę w tym niełatwym dla nas wszystkich czasie. Dziękujemy także Wam drodzy parafianie za modlitwę i troskę. Kwarantanna musi zostać odbyta do końca, czyli do 14.06 włącznie. Od poniedziałku 15.06 będziemy już w pełni dostępni. Z … Czytaj dalejUjemny wynik testu na koronawirusa

Róża Rodziców-Akt zawierzenia.

 Dnia 6 czerwca 2020 w Wigilię Święta Torojcy Świętej nasza  wspólnota parafialna Roza Rodzicow złożyła uroczysty Akt zawierzenia dzieci w Modlitwie Różańcowej Niepokalanej Dziewicy. Podczas uroczystej Eucharystii której przewodniczył ks Jakub rodzice złożyli Maryi dwie pozłacane róże na znak swojej wierności i oddania jak również w podzięce za  opiekę nad ich pociechami. Wspólnie  odczytali Akt … Czytaj dalejRóża Rodziców-Akt zawierzenia.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020 r.

W związku z faktem, że miałem kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, odbywam kwarantannę wraz z ks. Bartłomiejem i przejdziemy test na obecność COVID 19. Kwarantannę odbywamy w naszym Oratorium. Wszelkie sprawy można załatwiać u ks. Jakuba lub telefonicznie (tel. 22 245 66 50). Kościół będzie funkcjonować normalnie. W piątek kościół został zdezynfekowany. Chcemy również zakupić … Czytaj dalejUroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020 r.

Dezynfekcja kościoła

Drodzy, Informujemy, że w dniu 05.06.2020 nasz kościół został zdezynfekowany, więc bezpiecznie można z niego korzystać. W dalszym ciągu w kościele znajduje się płyn do dezynfekcji rąk, przypominamy o obowiązujących przepisach. W celu zapewnienia parafianom maksymalnego bezpieczeństwa zamierzamy zakupić sprzęt do ozonowania (który zabija bakterie i wirusy w pomieszczeniu), jednak z uwagi na znaczną kubaturę … Czytaj dalejDezynfekcja kościoła