Schola

Schola

,,Słowo Chrystusa niech w Was przebywa z całym swym bogactwem: z wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach” (Kol 3,16) – pisał św. Paweł.

W parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Głoskowie pierwsza schola powstała w latach siedemdziesiątych. Od tego czasu grupy zmieniały się kilkakrotnie, okresowo działały nawet dwie schole – młodzieżowa i dziecięca. Obecnie w Głoskowie działa schola „Jest Bosco !”, której kierownikiem jest Ks. Bartłomiej Tuzinowski. Skład scholi to ok. 20 dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum, dzieci śpiewają przy akompaniamencie 3 gitar i bębenka. Oczywiście głównym celem scholi jest ubogacanie niedzielnej Mszy Świętej dla dzieci, ale nie ograniczamy się wyłącznie do tego. Staramy się brać udział we wszystkich większych nwydarzeniach parafialnych, takich jak Festyn Rodzinny, Cecyliada, spotkanie poetyckie z okazji 11 Listopada czy Kolędowanie. W 2014 roku schola „Jest Bosco !” wzięła udział w przeglądzie muzyki „Chrześcijańskie Granie” – za uczestnictwo w tym spotkaniu dzieci zostały nagrodzone przepięknym dyplomem, z którego jesteśmy ogromnie dumni. Obecnie przygotowujemy się do kolejnych tego typu konkursów.

Schola to jednak nie tylko śpiew, przede wszystkim to sposób na modlitwę i życie w bliskości Pana Boga. Zachęcał do tego sam Święty Jan Bosco mawiając, że „”Oratorium” bez muzyki jest ciałem bez duszy”. Nie sposób pominąć tutaj grupy muzycznej która działa w ramach Odnowy w Duchu Świętym i zapewnia oprawę muzyczną podczas adoracji w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – przepięknie, poruszająco i z mocą Ducha ! Patronką muzyki kościelnej jest Święta Cecylia. Więcej o niej możecie przeczytać tutaj: http://www.swietacecylia.com/SwietaCecylia.

W dniu 20.05.2016 schola “Jest Bosco !” wzięła udział w 17 Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu. Występowaliśmy w kategorii “zespoły starsze”, z dumą ogłaszamy że zdobyliśmy wyróżnienie.

Serdecznie zapraszamy uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież które chciałyby do nas dołączyć.