I Niedziela Wielkiego Postu – 18 luty 2018 r.

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rozkład nabożeństw w naszym kościele: DROGA KRZYŻOWA – w piątki: 17.30 dla dzieci i dorosłych, o 20.00 dla młodzieży i osób pracujących. GORZKIE ŻALE – w niedzielę po Mszy św. o … Czytaj dalejI Niedziela Wielkiego Postu – 18 luty 2018 r.

VI Niedziela Zwykła – 11 luty 2018 r.

1. Dziś, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada już po raz XXVI – Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 12.00, będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Wszystkich chorych, osoby starsze zapraszamy po sumie na wspólne spotkanie, herbatę i ciasto do Oratorium. 2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post – Środą Popielcową. W … Czytaj dalejVI Niedziela Zwykła – 11 luty 2018 r.

V Niedziela Zwykła – 4 luty 2018r.

1. Dziś I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Tradycyjnie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. Adoracja potrwa do godziny 20.00, zakończona będzie Apelem i salezjańskim słówkiem na dobranoc. Bardzo serdecznie zapraszamy! 2. W I wtorek miesiąca modlić się będziemy na wieczornej Mszy św. za dusze w czyśćcu cierpiące. 3. W tym tygodniu przypada … Czytaj dalejV Niedziela Zwykła – 4 luty 2018r.

IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r. Św. Jana Bosko

1. Dziś czcimy św. Jana Bosko. Polecajmy przez wstawiennictwo ks. Bosko całą naszą Parafię, wszystkie rodziny, a w szczególności dzieci i młodzież, których ks. Bosko tak bardzo ukochał. Z tej racji kazania dziś głosi ks. Paweł Libor misjonarz-salezjanin z Łodzi. 2. W piątek 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) z błogosławieństwem … Czytaj dalejIV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r. Św. Jana Bosko

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018 r.

1. Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę przygotowującą nas do Uroczystości św. Jana Bosko – założyciela Rodziny Salezjańskiej, którą przeżywać będziemy 31 stycznia. Oficjalne Uroczystości odbędą się w przyszłą niedzielę. Kazania odpustowe wygłosi ks. Paweł Libor salezjanin-misjonarz z Łodzi. W ramach duchowego przygotowania zapraszamy w sobotę po wieczornej Mszy św. na czuwanie, zakończone o 20.00 Apelem i … Czytaj dalejIII Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018 r.

II Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dziś również obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. 2. Wczoraj zakończyliśmy coroczne odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe podejmowanie nas w Waszych domach, za wspólną modlitwę, szczere rozmowy, za składane ofiary z tej okazji, które będą przeznaczone na remont naszego kościoła. Jeśli do … Czytaj dalejII Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018 r.

I Niedziela Bożego Narodzenia – 31 grudnia 2017 r.

1. Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – polecajmy dobremu Bogu wszystkie rodziny naszej parafii. Jednocześnie jest to ostatni dzień starego roku – Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00 i Mszę św. o godz. 18.00. Jest to także ostatni dzień miesiąca kiedy wspominamy św. Jana Bosko. 2. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej … Czytaj dalejI Niedziela Bożego Narodzenia – 31 grudnia 2017 r.

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017 r.

1. O północy zapraszamy na Pasterkę. O 23.30 nowenna do Bożego Narodzenia. Po Pasterce zapraszamy do Oratorium na kakao! 2. Msze święte w czasie Świąt, według rozkładu niedzielnego. W drugi dzień Świąt taca będzie przeznaczona na KUL. 3. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – polecajmy dobremu Bogu wszystkie rodziny naszej … Czytaj dalejIV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017 r.

III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

1. W III niedzielę adwentu zwaną „Niedzielą Radości” kończymy nasze Rekolekcje Adwentowe, które poprowadził dla nas ks. Andrzej Kurto. Za skierowane do nas Słowo Boże i wspólną modlitwę serdecznie dziękujemy. Życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, także sił, zdrowia, wytrwałości i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w pracy wychowawczej w Łodzi. 2. Proszę o zgłaszanie osób … Czytaj dalejIII Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

1. Przez okres adwentu Roraty odprawiane są w naszej parafii we wtorki i soboty o godz. 6.30. Po Mszy św. zapraszamy na kakao i ciasto. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii w najbliższym tygodniu od piątku do niedzieli, 15 – 17 grudnia. Przeprowadzi je ks. Andrzej Kurto salezjanin z Łodzi, rozkład rekolekcji można zabrać … Czytaj dalejII Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.