XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

Dziś ostatnia niedziela miesiąca – zapraszamy mężczyzn na godz. 19.00 na wspólny różaniec. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, ostatni dzień miesiąca, wspominamy św. Jana Bosko, naszego założyciela. Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie Salezjanów Współpracowników. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą … Czytaj dalejXXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

Dziś wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. W sobotę, 24 września, oddamy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania (klasy VIII i starsi) może się zgłaszać do końca września. Zapisy dokonywane są wraz z rodzicami. Swoje spotkanie będzie miała grupy IV w piątek, 23 września, o godz. 19.00. Do końca … Czytaj dalejXXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

Dożynki parafialne to okazja do wyrażenia naszej wdzięczności Panu Bogu i ludziom za tegoroczne zbiory. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie wieńców, koszy oraz chleba dożynkowego. Podziękowania składam na ręce Gospodarzy tegorocznych dożynek. Żywą Różę zapraszamy na godz. 15.00. W środę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w tym roku przeżywane jako dzień modlitw za … Czytaj dalejXXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

Dziś, w I niedzielę miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św. W I wtorek miesiąca, 6 września, Msza Św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych do skarbony przy figurze św. Michała Archanioła. W czwartek, 8 września,Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze Św. o godzinie 7.30 i 18.00 z … Czytaj dalejXXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

XII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

W środę, 31 sierpnia, wspominamy naszego założyciela, św. Jana Bosko. Zapraszamy na spotkanie Salezjanów Współpracowników po Mszy Św. wieczornej. W czwartek przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o poległych w obronie naszej Ojczyzny. 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku o godzinie 7.30. Bardzo serdecznie zapraszamy … Czytaj dalejXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

W środę, 24 sierpnia. przeżywamy święto Św. Bartłomieja, Apostoła. W tym dniu oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych. Jest to także 80 rocznica męczeńskiej śmierci pięciu błogosławionych wychowanków salezjańskich –„PIĄTKI POZNAŃSKIEJ” – którzy są patronami naszego Oratorium. Już w najbliższy czwartek, 25 sierpnia, rozpoczyna się Campo Bosco w Czerwińsku nad Wisłą. Na festiwal młodych zapraszamy młodzież. … Czytaj dalejXXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

Jutro, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy Świętej będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Msze Święte według rozkładu niedzielnego. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w … Czytaj dalejXX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

Dziś I niedziela miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej. Sierpień jest miesiącem pielgrzymek i modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do składania daru abstynencji w miesiącu sierpniu. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania proszę o zgłaszanie się na wyjazd formacyjny na Campo Bosco do Czerwińska nad Wisłą w dniach 25 28 … Czytaj dalejXIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

Z okazji imienin pragniemy dziś złożyć ks. Jakubowi serdeczne życzenia obfitości łask Bożych w posłudze kapłańskiej i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych oraz podziękować za wieloletnią posługę w naszej parafii. Dziś z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców, odbędzie się poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej. Jutro, 1 sierpnia, obchodzimy 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy … Czytaj dalejXVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 r.

Dziś w całym Kościele obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.Ma on na celu podkreślenie, że dziadkowie i osoby starsze są wartością i darem zarówno dla społeczeństwa, jak i dla wspólnot kościelnych. Tego dnia oddamy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. Jutro, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba apostoła, tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. … Czytaj dalejXVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 r.