XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019 r.

W sobotę, 24 sierpnia przeżywamy Święto Św. Bartłomieja, Apostoła. W tym dniu tradycyjnie oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych. Jest to także 77 rocznica męczeńskiej śmierci pięciu błogosławionych wychowanków salezjańskich – „PIĄTKI POZNAŃSKIEJ”, którzy są patronami naszego Oratorium. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 – będzie okazja do złożenia życzeń imieninowych ks. Bartłomiejowi. Bardzo … Czytaj dalejXX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019 r.

XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą odprawiane według rozkładu niedzielnego. Po każdej Mszy Świętej będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę na remont kościoła czy to osobiście czy przelewem na nasze konto bankowe. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, … Czytaj dalejXIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

Dziś pragniemy złożyć najlepsze życzenia imieninowe ks. Jakubowi. Życzymy obfitości łask Bożych w pracy kapłańskiej oraz opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. We wtorek przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego, Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. W I wtorek miesiąca Msza Św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych do skarbony przy figurze św. Michała … Czytaj dalejXVIII Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019 r.

W środę, ostatni dzień miesiąca, tradycyjnie wspominamy św. Jana Bosko – polecając Jego wstawiennictwu całą naszą Parafię. W czwartek, 1 sierpnia obchodzimy 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych i zmarłych powstańcach Warszawy. W piątek, 2 sierpnia w kościołach parafialnych możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami oraz za … Czytaj dalejXVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019 r.

XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2019r.

Dziś z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców, odbędzie się poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. W środę, 24 lipca tradycyjnie na wieczornej Mszy św. oddamy hołd Maryi Wspomożycielce. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę na remont kościoła czy to osobiście czy przelewem na nasze konto bankowe. Dziękuję za wspieranie … Czytaj dalejXVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2019r.

XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019r.

W przyszłą niedzielę, 21 lipca z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców, odbędzie się poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę na remont kościoła czy to osobiście czy przelewem na nasze konto bankowe. Przypominam, że wspieramy jedną rodzinę syryjską w Aleppo programie Caritas „Rodzina Rodzinie”, … Czytaj dalejXV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019r.

XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2019 r.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę na remont kościoła czy to osobiście czy przelewem na nasze konto bankowe. Przypominam, że wspieramy jedną rodzinę syryjską w Aleppo programie Caritas „Rodzina Rodzinie”, dziękuję za wspieranie tej szlachetnej inicjatywy! Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są … Czytaj dalejXIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2019 r.

XIII Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2019 r.

Dziś ostatni dzień miesiąca wspominamy św. Jana Bosko – naszego założyciela. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek i sobotę nabożeństwo od godz. 17.00. Do chorych udamy się od godz. 8.30. W I wtorek miesiąca Msza Św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych do skarbony przy … Czytaj dalejXIII Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2019 r.

XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.

Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała w przygotowanie ołtarzy. Dziękuję także za pomoc przy sprzątaniu terenu wokół kościoła. W poniedziałek, 24 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, tego dnia oddamy także hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. W czwartek na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała będzie błogosławieństwo wianków. W piątek, … Czytaj dalejXII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.

Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r.

Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy w środę 19 czerwca – wszystkie dzieci, młodzież rodziców, nauczycieli i personel szkolny na uroczystą Mszę Świętą z okazji zakończenia roku szkolnego na godz. 7.30. Zapraszam w najbliższych dniach do sprzątnięcia terenu wokół kościoła. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze … Czytaj dalejTrójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r.