XIV niedziela zwykła – 5 lipca 2020 r.

Dziś I niedziela miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej. W I wtorek miesiąca, 7 lipca Msza Św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych do skarbony przy figurze św. Michała Archanioła. Trwajmy wytrwale na modlitwie o ustanie epidemii i umocnienie naszej wiary. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową … Czytaj dalejXIV niedziela zwykła – 5 lipca 2020 r.

XIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 r.

W poniedziałek, 29 czerwca,przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. We wtorek, ostatni dzień miesiąca, wspominamy naszego założyciela św. Jana Bosko. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek i sobotę nabożeństwo od godz. 17.00. Do chorych udamy się od godz. 8.30. Za tydzień I niedziela miesiąca – zapraszamy … Czytaj dalejXIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 r.

XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

Drodzy Parafianie, pragnę poinformować, że wraz z ks. Bartłomiejem otrzymaliśmy ujemny wynik testu na obecność koronawirusa. Pozostajemy zgodnie z decyzją sanepidu jeszcze dziś w kwarantannie. Od jutra wracamy do posługi w naszej parafii. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała: całemu orszakowi procesyjnemu, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, przygotowującym ołtarze, dziękuję za przygotowanie … Czytaj dalejXI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020 r.

W związku z faktem, że miałem kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, odbywam kwarantannę wraz z ks. Bartłomiejem i przejdziemy test na obecność COVID 19. Kwarantannę odbywamy w naszym Oratorium. Wszelkie sprawy można załatwiać u ks. Jakuba lub telefonicznie (tel. 22 245 66 50). Kościół będzie funkcjonować normalnie. W piątek kościół został zdezynfekowany. Chcemy również zakupić … Czytaj dalejUroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Z powodu epidemii czas spowiedzi i komunii wielkanocnej został wydłużony do niedzieli Trójcy Świętej, tj. do 7 czerwca. Z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Jutro przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W … Czytaj dalejZesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020 r. Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej parafii odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i 24 rocznica konsekracji kościoła. Dziękuję ks. Dionizemu Mrozowi za wygłoszone Słowo Boże. Dziękuję za przybycie współbraciom salezjanom, dziękuję wszystkim za udział, jak również za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości (orszakowi procesyjnemu, ministrantom, salezjanom współpracownikom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami). W tym … Czytaj dalejWniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020 r. Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r.

Trwajmy wytrwale na modlitwie o ustanie epidemii i umocnienie naszej wiary. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w tej intencji, każdego dnia o godz. 20.30. Przypominamy, że nasz biskup Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnej Mszy Św. do odwołania. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa także w kościele. Dziś spotkanie Żywej Róży … Czytaj dalejV Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r.

IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 r.

Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, to także rocznica Konstytucji 3 maja 1791 roku – święto narodowe. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie! Dziś I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Po wieczornej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec. Trwajmy wytrwale na modlitwie o ustanie epidemii i umocnienie naszej wiary. Zachęcamy do włączenia … Czytaj dalejIV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 r.

III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Trwajmy wytrwale na modlitwie o ustanie epidemii i umocnienie naszej wiary. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w tej intencji, każdego dnia o godz. 20.30. Przypominamy, że nasz biskup Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnej Mszy Św. do odwołania. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa … Czytaj dalejIII Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 r.

Poprzez św. Siostrę Faustynę Kowalską Chrystus przypomina współczesnemu człowiekowi, że największym przymiotem Boga jest Jego Miłosierdzie, i pragnie, aby Święto Bożego Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi i komunii świętej, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Z tej racji zapraszamy … Czytaj dalejNiedziela Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 r.