XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

 1. Drodzy Parafianie, pragnę poinformować, że wraz z ks. Bartłomiejem otrzymaliśmy ujemny wynik testu na obecność koronawirusa. Pozostajemy zgodnie z decyzją sanepidu jeszcze dziś w kwarantannie. Od jutra wracamy do posługi w naszej parafii.
 2. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała: całemu orszakowi procesyjnemu, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, przygotowującym ołtarze, dziękuję za przygotowanie pięknego dywanu kwiatowego, dziękuję za piękny śpiew,a także za pomoc przy sprzątaniu terenu wokół kościoła.
 3. We czwartek na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała będzie błogosławieństwo wianków. W piątek, 19 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. Tego dnia możemy spożywać pokarmy mięsne.
 4. W II niedzielę miesiąca zapraszamy Żywą Różę na spotkanie na godz. 15.00.
 5. Został zniesiony limit osób w kościele, jak również została odwołana dyspensa od niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych i nabożeństwach.
 6. Trwajmy wytrwale na modlitwie o ustanie epidemii i umocnienie naszej wiary. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w tej intencji każdego dnia o godz. 20.30.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”. Bóg zapłać!
 8. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się 20 czerwca o godz. 11.00 – próba we wtorek o godz. 19.00.
 9. I Komunia Święta odbędzie się 21 czerwca o godz. 13.30 – próba w środę o godz. 19.00.
 10. Bierzmowanie – 27 czerwca o godz. 11.00, próba 18 czerwca o godz. 19.00.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 12. Zapowiedzi: Piotr Tadeusz Komosa, kawaler z parafii bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie, i Marta Jakubowska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.