“Ja jestem Chlebem żywym który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb będzie żył na wieki”

“Ja jestem Chlebem żywym który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb będzie żył na wieki”

Boże Ciało to Miłość, która uwalnia od lęku.Co roku we czwartek 11 czerwca po niedzieli Trójcy Świętej, obchodziliśmy Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną też Świętem Bożego Ciała. To hołd złożony Jezusowi w Najświętszym Sakramencie za Jego obecność pośród nas. W tym roku z racji pandemii – w sposób wyjątkowy – po Mszy św. o godz. 10.30 procesja Bożego Ciała odbyła się wokół naszej świątyni. Z racji kwarantanny ks. Proboszcza i ks. Bartłomieja na Uroczystość Bożego Ciała przybyli salezjanie z Warszawy: ks. Piotr Sosnowaki, ks. Krzysztof Grzendziński i ks. Artur Sulik by wesprzeć duszpastersko w naszej Parafii. Mszy św. z procesją przewodniczył ks. Piotr, który w kazaniu zachęcił nas wszystkich byśmy zawsze czerpali siłę z Eucharystii otwierając swoje serca dla Jezusa, który pragnie wyzwalać nas z wszelkich lęków i strachu a zarazem umacniać naszą wiarę. Podczas tej Mszy św. ks. Wikariusz dokonał obłóczyn na ministranta czterem nowym kandydatom. Cieszymy się, że zasilili naszą wspólnotę ministrancką.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom orszaku procesyjnego, dziewczynkom które sypały kwiatki, ministrantom, osobom które przygotowały ołtarze wokół świątyni, Paniom za wykanany pieknie dywan kwiatowy, nowo powstałemu chórowi, który towarzyszył swoim śpiewem podczas Mszy św. i procesji oraz wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy też Wam drodzy parafianie, za to, że podtrzymujecie tę piękną tradycję, że z odwagą przyznajecie się do Chrystusa idąc za Nim w procesji – wyjątkowo w tym roku wokół kościoła.

ZDJĘCIA