XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2017 r.

XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2017 r.

1. Dziś I niedzielę miesiąca, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. Adoracja potrwa do godz. 20.00 i zostanie zakończona Apelem i salezjańskim słówkiem na dobranoc.

2. Dziś zapraszamy na koncert prezentujący muzykę ludową, po Mszy św. o godz. 10.30 – w wykonaniu kwartetu Floridus.

3. W poniedziałek 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku – 4 września o godzinie 9.00. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, nauczycieli, personel szkolny i rodziców.

4. W tym tygodniu przypada I środa i I czwartek miesiąca. W środę zapraszamy Żywą Różę na godz. 17.00. W czwartek modlić się będziemy w intencji powołań oraz za ministrantów i ich rodziny.

5. W piątek, 8 września przeżywamy Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.30 i 18.00 z błogosławieństwem ziarna siewnego. W tym dniu odnowimy Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędą się dożynki parafialne. O 11.50 spotykamy się przy figurze Matki Bożej, skąd procesyjnie udamy się z wieńcami, koszami dożynkowymi do naszej kaplicy polowej. Gospodarzami dożynek w tym roku będą mieszkańcy Baszkówki. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam i proszę o włączenie się do przygotowań. W związku z dożynkami za tydzień nie będzie Mszy św. w Runowie.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na remont kościoła czy to osobiście czy przelewem na nasze konto bankowe. Bóg zapłać!

8. Przypominam, że wspieramy jedną rodzinę syryjską w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minas rabia ma 54 lata i mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian, która ma 49 lat.

9. Za tydzień ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na dalsze prace remontowe naszej świątyni, taca natomiast przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

10. Zapraszamy na próbę scholi w piątki na godz. 19.00. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 11.00, kandydatów zapraszamy w sobotę na godz. 10.00. Pierwsze spotkanie za dwa tygodnie 16 września. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu św. zaprasza na spotkania wszystkich chętnych w środę na godz. 19.00. W każdy wtorek o godz. 18.00 zaprasza na spotkanie grupa AA.

11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone w gablocie oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.