XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2017 r.

XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2017 r.

1. 1 września w piątek, przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny za poległych w obronie naszej Ojczyzny.

2. W poniedziałek 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku – 4 września o godzinie 8.00. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, nauczycieli, personel szkolny i rodziców. Mam nadzieję, że to rozpoczęcie będzie połączone ze spowiedzią i komunią św. Bardzo serdecznie proszę rodziców aby o to zadbali!

3. W czwartek 31 sierpnia, tradycyjnie wspominamy naszego założyciela św. Jana Bosko. W tym dniu zapraszamy na spotkanie Współpracowników Salezjańskich po Mszy św. wieczornej.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek nabożeństwo od godz. 17.00. Okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej. I sobotę nabożeństwo od godz. 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.

5. Za tydzień w I niedzielę miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. Adoracja potrwa do godz. 20.00 i zostanie zakończona Apelem i salezjańskim słówkiem na dobranoc. Serdecznie zapraszamy!

6. W miesiącu wrześniu Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 1 września o godz. 7.30.

7. Ks. Bartłomiej zaprasza w sobotę 2 września ministrantów i scholę wraz z rodzicami na rajd rowerowy o godz. 15.00, na Mszę św. o godz. 18.00, a później na wspólne ognisko.

8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na remont kościoła czy to osobiście czy przelewem na nasze konto bankowe. Bóg zapłać!

9. Przypominam, że wspieramy jedną rodzinę syryjską w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minas rabia ma 54 lata i mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian, która ma 49 lat.

10. Dziś zbierane ofiary do puszki będą przeznaczone na wsparcie osób dotkniętych skutkami nawałnic. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

11. Dożynki w naszej parafii odbędą się tradycyjnie w drugą niedzielę września (10 września). Bardzo proszę poszczególne miejscowości o przygotowanie wieńcy dożynkowych, które będą wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu za dar codziennego chleba. Starostą dożynek w tym roku będą mieszkańcy Baszkówki.

12. Za tydzień zapraszamy na koncert prezentujący muzykę ludową, po Mszy św. o godz. 10.30 – w wykonaniu kwartetu Floridus.

13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone w gablocie oraz są dostępne na naszej stronie internetowej. Są wolne intencje na najbliższy tydzień, zachęcamy do ich zamawiania.