Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2023 r.

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2023 r.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi– Nowy Rok. Modlimy się o pokój na świecie. Możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź.
 2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św.
 3. W I wtorek miesiąca, 3 stycznia, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji dusz czyśćcowych z ofiar składanych przy figurze Św. Michała Archanioła. W miesiącu styczniu Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 17 stycznia o godz. 7.30.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zapraszamy ministrantów, schole, ich rodziców i wszystkie grupy parafialne. O godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn.
 5. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Na Mszach Św. będzie obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Rozkład Mszy Św. niedzielny. Po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Taca będzie przeznaczona na misje. Tego dnia zapraszamy ministrantów, schole i wszystkie grupy parafialne oraz przyjaciół i sympatyków dzieła salezjańskiego na spotkanie opłatkowe na godzinę 15.00 do naszego Oratorium. Tego dnia wyjątkowo nie będzie adoracji jak również odwiedzin chorych – odwiedziny w pierwszy piątek lutego.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, nabożeństwo od godz. 17.00.
 7. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca, zapraszamy na 15.00 Żywą Różę.
 8. Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie (kolędę) od poniedziałku, 2 stycznia. Chcemy razem wspólnie się modlić, prosząc o Boże błogosławieństwo na kolejny rok życia. Będzie również możliwość odwiedzin kolędowych do południa po wcześniejszym zgłoszeniu. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na budowę boiska przy naszym oratorium. (Rozkład kolędy).
 9. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 10. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 13. W naszym oratorium mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.