Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. (9) Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. (10) Lecz anioł rzekł do nich: Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: (11) dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. (12) A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie. [Łk 2, 8-12].

Kochani Bracia i Siostry, Drodzy Parafianie; modlący się w naszym kościele i wszyscy sympatycy dzieła Ks. Bosko!

Radując się z oczekiwania na rodzenie Chrystusa, który przychodzi do naszych serc, rodzin i wspólnot, pragniemy Życzyć Wam, aby ten świąteczny czas był momentem bliskiego spotkania z wcielonym Bogiem i bliźnim, w którym jest On obecny.

Niech każda Msza Święta, przypomina Wam o Jego stałej obecności, o tej wielkiej Tajemnicy Wcielenia – przyjęcia ludzkiego ciała przez odwieczne Słowo z Maryi Dziewicy. Jezus pragnie zamieszkać w naszych sercach, w tej okruszynie białego chleba, aby nikt nie mógł powiedzieć, że dla Niego nie ma już miejsca.

Niech ten chleb stanie się ziarenkiem miłości, które gdy wzrośnie przemieni nasze serca, nasze domy i cały świat. Wpatrujmy się w piękną tajemnicę miłości Boga do człowieka. Owa Miłość nie zawahała się przyjść do świata pogrążonego w mrokach grzechu, zniewolenia i śmierci.

Blask tej Gwiazdy Betlejemskiej niech rozjaśni ciemności tej najdłuższej nocy w całym roku… oto Odkupiciel nadchodzi niosąc wyzwolenie dla całej ludzkości! Wyjdźcie Mu na spotkanie.

To Dziecię – Odkupiciel, pragnie abyśmy wzięli do naszych domów tę odrobinę nadziei i zasiedli do wigilijnych, świątecznych stołów z całą rodziną, bliskimi. Zaprośmy sąsiadów, potrzebujących naszego ciepła by przełamać się opłatkiem na znak pokoju!

Ukryty Jezus pod postacią nowonarodzonego niemowlęcia dokonuje przemiany naszych serc a nasze życie zaczyna wydawać dobre owoce. Stańcie się żywymi, wiarygodnymi posłańcami Radosnej Nowiny!

RADOSNYCH, BŁOGOSŁAWIONYCH I PEŁNYCH POKOJU ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2023 ROKU!

P.S. Łączmy się w modlitwie o Pokój na Ukrainie, oraz za te Narody udręczone wojną, aby w Bogu odnalazły swe ukojenie i swoje miejsce; póki co, w naszych sercach, przy naszych rodzinach, wspólnotach na naszej zawsze gościnnej Polskiej Ziemi!

Boże Narodzenie_2022_Głosków – Salezjanie.