IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r.

IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r.

 1. Dziś kończymy nasze Rekolekcje Adwentowe, które poprowadził dla nas ks. Adam Węgrzyn SDB. Za skierowane do nas Słowo Boże i wspólną modlitwę serdecznie dziękujemy. Życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, sił, zdrowia, wytrwałości i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w pracy z młodzieżą.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie dla klasy III C.
 3. W sobotę Wigilia. Rano o godz. 6.30 zapraszamy naroraty inowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W tym roku dodatkowa pasterka o godz. 22.00. Tradycyjnie także pasterka o północy, a o 23.30 nowenna do Bożego Narodzenia. Msze Święte w czasie świąt według rozkładu niedzielnego.
 4. Proszę o zgłaszanie osób starszych i chorych, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej przed świętami Bożego Narodzenia.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przynieśli produkty spożywcze na paczki świąteczne. Dziękuję naszemu parafialnemu zespołowi Caritas za zorganizowanie akcji.
 6. Dziękuję Radzie Parafialnej, Paniom Ewie Okraszewskiej z Runowa oraz Panu Piotrowi Kowalczykowi z Głoskowa-Letniska za rozniesienie opłatków, a Wam, drodzy Parafianie, za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Można jeszcze nabyć opłatki.
 7. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na nasz stół wigilijny. Pomagamy w ten sposób najbardziej potrzebującym dzieciom.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 9. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 12. W naszym oratorium mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom. Dziś ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na ten cel.