III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 r.

III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 r.

 1. Dziś III niedziela adwentu –„Niedziela Radości”. Od 16 grudnia rozpoczniemy Nowennę do Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe odbędą się w najbliższym tygodniu od 16 do 18 grudnia (rozkład). Przeprowadzi je ks. Adam Węgrzyn SDB.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie dla klasy III B, za tydzień spotkanie dla klasy III C. Wszystkie dzieci i ich rodziców zapraszamy w sobotę 17 grudnia o godz. 10.30 na Mszę Świętą.
 3. Dziś II niedziela miesiąca, zapraszamy na godz. 15.00 Żywą Różę.
 4. W poniedziałek, 12 grudnia, wspomnienie w liturgii Matki Bożej z Guadalupe.
 5. We wtorek, 13 grudnia, uczcijmy pamięć ofiar stanu wojennego, modląc się na wieczornej Mszy Świętej. Włączmy się także w akcję „Zapal Światło Wolności”, zapalając tego dnia w oknie świece o godz. 19.30.
 6. Proszę o zgłaszanie osób starszych i chorych, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej przed świętami Bożego Narodzenia.
 7. Radni parafialni roznoszą do naszych domów poświęcone opłatki wigilijne. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, które będą przeznaczone na budowę boiska przy naszym oratorium. Można zgłaszać chęć przyjęcia ziemi z budowanego boiska.
 8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na nasz stół wigilijny. Pomagamy w ten sposób najbardziej potrzebującym dzieciom.
 9. Parafialny zespół Caritas prosi o przynoszenie produktów żywnościowych, z których będą przygotowywane paczki świąteczne.
 10. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne 17 grudnia o godz. 20.00.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 12. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 14. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 15. W naszym oratorium mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom. Za tydzień ofiary do puszki będą przeznaczone na ten cel.