I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

 1. Dziś rozpoczynamy adwent, nowy rok liturgiczny i nowy rok duszpasterski, realizowany pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy. Roraty odprawiane będą we wtorki i soboty o godz. 6.30. Po Mszy Św. zapraszamy na kakao i ciasto. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii od 16 do 18 grudnia. Poprowadzi je ks. Adam Węgrzyn SDB, delegat duszpasterstwa młodzieży w naszej inspektorii.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 swoje spotkanie będzie miała klasa III C, za tydzień klasa III A.
 3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy mężczyzn na godz. 19.00 na wspólny różaniec.
 4. Na Mszach Świętych święcone są opłatki wigilijne, które będą roznoszone przez naszych radnych parafialnych. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, które będą przeznaczone na budowę boiska przy naszym oratorium.
 5. Rozprowadzane są świece Caritas na nasz stół wigilijny. W ten sposób od lat pomagamy najbardziej potrzebującym dzieciom.
 6. Parafialny zespół Caritas prosi o przynoszenie produktów żywnościowych, z których będą przygotowywane paczki świąteczne.
 7. W środę, 30 listopada, wspominamy w liturgii św. Andrzeja Apostoła. Jest to także ostatni dzień miesiąca, oddamy cześć św. Janowi Bosko. Po Mszy Św. spotkanie dla salezjanów współpracowników.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą ministrantów, schole, ich rodziców oraz wszystkie grupy parafialne. Na godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn na adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek i sobotę nabożeństwo od godz. 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 9. Za tydzień I niedziela miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św.
 10. Za tydzień przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby Kościoła na Wschodzie
 11. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie – grupę II i V, w piątek, 2 grudnia, godz. 19.00, grupę VI i VII w sobotę, 3 grudnia, o godz. 19.00.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 13. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 15. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 16. W naszym oratorium mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.