Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 r.

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 r.

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny. Za tydzień rozpoczniemy czas Adwentu.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 swoje spotkanie będzie miała klasa III B, za tydzień klasa III C.
 3. We wtorek, 22 listopada wspominamy w liturgii św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej, zapraszamy tego dnia nasze schole na Mszę św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek 24 listopada oddamy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych.
 5. Za tydzień na Mszach Świętych będą święcone opłatki wigilijne, które będą roznoszone przez naszych radnych parafialnych. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, które będą przeznaczone na budowę boiska przy naszym oratorium.
 6. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świec Caritas na nasz stół wigilijny. W ten sposób od lat pomagamy najbardziej potrzebującym dzieciom.
 7. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie – grupa II, III, V w piątek, 25 listopada, godz. 19.00, grupa VII w sobotę, 26 listopada, o godz. 19.00.
 8. Zapraszamy młodzież (16+) na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będzie miało miejsce w dniach od 31 lipca do 8 sierpnia 2023r. – zainteresowane osoby prosimy o kontakt.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 10. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 13. W naszym oratorium mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.