XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

 1. Dożynki parafialne to okazja do wyrażenia naszej wdzięczności Panu Bogu i ludziom za tegoroczne zbiory. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie wieńców, koszy oraz chleba dożynkowego. Podziękowania składam na ręce Gospodarzy tegorocznych dożynek.
 2. Żywą Różę zapraszamy na godz. 15.00.
 3. W środę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w tym roku przeżywane jako dzień modlitw za Ukrainę.
 4. W sobotę, 17 września, wspominamy 83 rocznicę zbrojnej napaści Rosji sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 5. W sobotę, 17 września, na godz. 15.00 zapraszamy na wspólne ognisko rozpoczynające nowy rok szkolny i oratoryjny. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, ministrantów, schole i wszystkich młodych.
 6. Za tydzień, 18 września, będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 7. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania (klasy VIII i starsi) może się zgłaszać do końca września. Zapisy dokonywane są wraz z rodzicami. Grupy starsze będą miały spotkania: grupa V w piątek, 16 września, o godz. 19.00, grupa VI w sobotę, 17 września, o godz. 19.00, grupa IV w piątek, 23 września, o godz. 19.00.
 8. Do końca września proszę rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej, o zapisywanie dzieci. Przy zapisie proszę o przyniesienie świadectwa chrztu (jeśli dziecko nie było chrzczone w naszej parafii) oraz zgody na I Komunię Świętą w naszej parafii, jeśli dziecko nie jest z naszej parafii.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 10. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 12. Jest Księga Intencji na 2023r., można zamawiać Msze Święte na przyszły rok.
 13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 14. W naszym oratorium obecnie mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.