XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

 1. Dziś, w I niedzielę miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św.
 2. W I wtorek miesiąca, 6 września, Msza Św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych do skarbony przy figurze św. Michała Archanioła.
 3. W czwartek, 8 września,Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze Św. o godzinie 7.30 i 18.00 z błogosławieństwem ziarna siewnego.
 4. Za tydzień na Mszy Św. godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas I.
 5. Dożynki w naszej parafii odbędą się za tydzień, 11 września, o godz. 12.00. Bardzo proszę poszczególne miejscowości o przygotowanie wieńców dożynkowych, które będą wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu za dar codziennego chleba. Starostą dożynek w tym roku będą mieszkańcy Baszkówki.
 6. Żywą Różę zapraszamy za tydzień na godz. 15.00.
 7. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkania modlitewne w każdą środę o godz. 19.00 w naszym oratorium.
 8. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania (klasy VIII i starsi) może się zgłaszać do końca września. Zapisy dokonywane są wraz z rodzicami.
 9. Do końca września proszę rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej,o zapisywanie dzieci. Przy zapisie proszę o przyniesienie świadectwa chrztu (jeśli dziecko nie było chrzczone w naszej parafii) oraz zgody na I Komunię Świętą w naszej parafii, jeśli dziecko nie jest z naszej parafii.
 10. W sobotę, 17 września, na godz. 15.00 zapraszamy na wspólne ognisko rozpoczynające nowy rok szkolny i oratoryjny. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, ministrantów, schole i wszystkich młodych.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 12. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 14. Jest Księga Intencji na 2023r., można zamawiać Msze Święte na przyszły rok.
 15. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 16. W naszym oratorium obecnie mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.
 17. Klub seniora zaprasza na wycieczkę do Kozłówki i Lublina w dniu 20 września.Koszt wyjazdu to 180zł.
 18. Zapowiedzi: Wojciech Król, kawaler z parafii św. Grzegorza Wielkiego w Warszawie, i Iwona Cieślak, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II, Mateusz Krzysztof Włodarski, kawaler z parafii tutejszej, i Justyna Paulina Kempińska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.