XII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

XII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

 1. W środę, 31 sierpnia, wspominamy naszego założyciela, św. Jana Bosko. Zapraszamy na spotkanie Salezjanów Współpracowników po Mszy Św. wieczornej.
 2. W czwartek przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 3. 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku o godzinie 7.30. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, personel szkolny i rodziców.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Na godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn na adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek i sobotę nabożeństwo od godz. 17.00, okazja do spowiedzi. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 5. Za tydzień, w I niedzielę miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej.
 6. Dożynki w naszej parafii odbędą się w niedzielę, 11 września, o godz. 12.00. Bardzo proszę poszczególne miejscowości o przygotowanie wieńców dożynkowych, które będą wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu za dar codziennego chleba. Starostą dożynek w tym roku będą mieszkańcy Baszkówki.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 8. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 10. Jest Księga Intencji na 2023 r., można zamawiać Msze Święte na przyszły rok.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 12. W naszym oratorium obecnie mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.
 13. Zapowiedzi: Wojciech Król, kawaler z parafii św. Grzegorza Wielkiego w Warszawie, i Iwona Cieślak, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I; Mateusz Krzysztof Włodarski, kawaler z parafii tutejszej, i Justyna Paulina Kempińska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź