XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

 1. Z okazji imienin pragniemy dziś złożyć ks. Jakubowi serdeczne życzenia obfitości łask Bożych w posłudze kapłańskiej i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych oraz podziękować za wieloletnią posługę w naszej parafii.
 2. Dziś z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców, odbędzie się poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej.
 3. Jutro, 1 sierpnia, obchodzimy 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych i zmarłych powstańcach Warszawy.
 4. Sierpień jest miesiącem pielgrzymek i modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do składania daru abstynencji w miesiącu sierpniu.
 5. We wtorek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami oraz za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary. Tego dnia Msza Św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych do skarbony przy figurze św. Michała Archanioła.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek i sobotę nabożeństwa o godz. 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 7. W sobotę przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego.
 8. Za tydzień I niedziela miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej.
 9. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania proszę o zgłaszanie się na wyjazd formacyjny na Campo Bosco do Czerwińsku nad Wisłą w dniach 25 28 sierpnia.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 11. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 14. W naszym oratorium obecnie mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.
 15. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszej Matki Maryi Wspomożycielki.
 16. Zapowiedzi przedślubne: Hubert Bednarczyk, kawaler z parafii tutejszej i Natalia Frączek, panna z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach – zapowiedź II.