XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 r.

XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 r.

 1. Dziś w całym Kościele obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.Ma on na celu podkreślenie, że dziadkowie i osoby starsze są wartością i darem zarówno dla społeczeństwa, jak i dla wspólnot kościelnych. Tego dnia oddamy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych.

 2. Jutro, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba apostoła, tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Jakub. Okazja do złożenia życzeń będzie w przyszłą niedzielę.
 3. 25 lipca wspominamy także św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej okazji w przyszłą niedzielę odbędzie się poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej.
 4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania proszę o zgłaszanie się na wyjazd formacyjny na Campo Bosco do Czerwińsku nad Wisłą w dniach 2528 sierpnia.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 6. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 9. W naszym oratorium obecnie mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.
 10. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszej Matki Maryi Wspomożycielki.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Hubert Bednarczyk, kawaler z parafii tutejszej, i Natalia Frączek z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach – zapowiedź I.