Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

 1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.
 2. Dziś w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010r. z Prezydentem Polski na czele.
 3. Na godz. 15.00 zapraszamy Żywą Różę.
 4. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, natomiast liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00, zakończona procesją rezurekcyjną. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów: eucharystii i kapłaństwa. Tego dnia (14 kwietnia) obchodzimy święto Chrztu Polski. Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza Św., a jedynie liturgia z centralnym punktem, jakim jest Adoracja Krzyża. W Wielki Piątek o godz. 15.00 spotykamy się na drodze krzyżowej i nowennie do Miłosierdzia Bożego, która będzie odprawiana każdego dnia o godz. 15.00. W Wielki Piątek zachowuje się post paschalny, tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Zachęcamy, aby post ten podjąćrównież w Wielką Sobotę. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 09.00 do 16.00 co pół godziny. W tym czasie również okazja do spowiedzi. Na liturgię wielkosobotnią zabieramy ze sobą świece. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Św. o godz.: 6.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
 5. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy i przy grobie Pańskim od godz. 7.30 do godz. 22.00.
 6. Dziękuję wszystkim Paniom, które włączyły się w przygotowanie i rozprowadzanie własnoręcznie zrobionych palemek. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na paczki świąteczne. Dziękuję również wszystkim, którzy przynieśli produkty żywnościowe.
 7. Wszystkim, którzy organizowali zbiórkę na kwiaty do Bożego grobu, jak i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
 8. Prosimy o zgłaszanie chorych do spowiedzi i komunii świętej.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 10. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 11. Dziś ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z remontem kościoła oraz na remont organów.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 14. Mamy możliwość przekazania 1% na cele dobroczynne. Zechciejmy wspomóc nasze chore parafianki. Informacje potrzebne do przekazania 1% znajdują się na ulotkach i na naszej stronie internetowej.
 15. „Klub seniora” organizuje wycieczkę do Sandomierza 28 kwietnia, koszt 215zł. Chętnych zapraszamy.
 16. W naszym oratorium obecnie mieszka 14 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.
 17. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Irena Barczyk. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.
 18. Zapowiedzi: Michał Józef Kacprzak, kawaler z parafii tutejszej i Izabela Dominika Sipko z parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie – zapowiedź I.