1 kwietnia 2022 Droga Krzyżowa wg Objawień Bł. Katarzyny Emmerich

1 kwietnia 2022 Droga Krzyżowa wg Objawień Bł. Katarzyny Emmerich

Kolejny raz w czasie Wielkiego Postu w naszej Świątyni odbyła się Droga Krzyżowa jako wieczór pokutny. W otoczeniu świętego miejsca w przygaszonym świetle gdzie wszystkie nasze oczy zwrócone były na Krzyż. Krzyż podświetlony wymownym czerwonym światłem, symbolizującym krew która nam dała życie, Krew która była Cierpieniem z Miłości.

Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 20.00, przez kolejne 3 godziny z przepięknym tłem muzycznym naszej Parafialnej scholi prowadzonej przez Anetę Samoraj kroczyliśmy z Jezusem w Jego ostatniej drodze. Czytane objawienie Bł. Katarzyny Emmerich i Słowa Jezusa kierowane do niej, ale tak pasujące do każdego z nas, sprawiły że znaleźliśmy się w innym czasie i przestrzeni. Droga na Golgotę… Poruszający czas, momentami chwila wymownej ciszy by wejść w głąb siebie, by przyjąć tą Ofiarę by poczuć, może wstyd za własne ja, ale i wdzięczność za tu i teraz.

Zwieńczeniem Drogi Krzyżowej była Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzinporannych, zakończona Eucharystią.

„Tak bardzo pragnę Waszej Miłości” – Jezus

Niech Duch Święty sprawi aby owocem tego wieczoru było spełnienie Bożego pragnienia.

Szczególne podziękowania za udział i zaangażowanie dla cudownych głosów dziewcząt ze scholi, dla Lidii Lubańskiej i Grzegorza Skrzeczyńskiego za narrację oraz dla tych którzy brali udział w przygotowaniu tego nabożeństwa od strony technicznej .

Bóg Zapłać.

ZDJĘCIA