Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy, 6 kwietnia. Poprowadzi je ks. Dioniz Mróz salezjanin z Tolkmicka. (rozkład)
 2. Dziś I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej.
 3. W I wtorek miesiąca, 5 kwietnia, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji dusz czyśćcowych z ofiar składanych do skarbony przy figurze Św. Michała Archanioła.
 4. W miesiącu kwietniu Msza Św. za zmarłych polecanych wypominkach zostanie odprawiona w środę, 6 kwietnia, o godz. 7.30.
 5. 7 kwietnia przypada I czwartek miesiąca. Na wieczornej Mszy Św. modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy ministrantów, scholę, rodziców. O godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W najbliższy piątek, 8 kwietnia, odbędzie się jedna Droga Krzyżowa na zewnątrz, o godz.18.30.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na Mszach Św. będzie błogosławieństwo palm.
 8. Nasz parafialny zespół Caritas rozprowadza dziś i za tydzień własnoręcznie zrobione palmy. Dochód będzie przeznaczony na paczki świąteczne. Zachęcamy również do składania produktów spożywczych, z których będziemy robili paczki dla rodzin z naszej parafii.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy organizują zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu, i ofiarodawcom. Dziękuję mieszkańcom Głoskowa- Letniska z ulicy Zacisze.
 10. Można nabywać świece Caritas na nasz stół wielkanocny.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 12. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 13. Za tydzień ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z remontem kościoła oraz na remont organów.
 14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 15. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 16. Mamy możliwość przekazania 1% na cele dobroczynne. Zechciejmy wspomóc nasze chore parafianki. Informacje potrzebne do przekazania 1% znajdują się na ulotkach i na naszej stronie internetowej.
 17. W naszym oratorium obecnie mieszka 14 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.
 18. Zapowiedzi: Stanisław Nietrzebka, kawaler z parafii tutejszej, i Karolina Agata Horyńska, panna z parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie – zapowiedź II; Michał Wojciechowski, kawaler z parafii Przemienienia Pańskiego w Boglewicach, i Karolina Anna Rosłon, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II; Dariusz Matusiak, kawaler z parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Warszawie, i Gabriela Ćwierz, panna z parafii tutejszej –
  zapowiedź II, Filip Chrzan, kawaler z parafii tutejszej, i Maja Anna Sikora, panna z parafii św. Anny w Piasecznie – zapowiedź II.