Turniej CUP 2021 w Łodzi

Turniej CUP 2021 w Łodzi


W dniach 18-20 czerwca w Łodzi odbył się Turniej „CUP 2021” dla Ministrantów i LSO z placówek salezjańskich Inspektorii warszawskiej. Turniej odbył się w Łodzi przy Ul. Wodnej 36. Z Parafii w Głoskowie wzięła udział drużyna piłkarska „Siedmiu Wspaniałych” (tzn. sześciu zawodników: Maciej, Mateusz, Hubert, Mateusz, Ignacy, Franciszek oraz Ks. Paweł – opiekun LSO). Organizatorem był Ks. Andrzej Kurto SDB przy współpracy z Dziełem Szkół Salezjańskich, Oratorium, Parafią i Domem Salezjanów oraz miejscowymi Urzędami.
W piątek o godz. 19.00 – Odbyło się uroczyste rozpoczęcie turnieju; modlitwy wieczorne ze słówkiem Ks. Tadeusza Jareckiego – Inspektora prowincji warszawskiej. Zgłosiło się 10 drużyn piłkarskich – ministrantów. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi i starsi.
• grupa młodsza klasy 4 – 8:
Żyrardów, Suwałki, Głosków, Łódź

• grupa starsza szkoła średnia i starsi:
Łódź Absolwenci, Żyrardów, Różanystok, Łódź Liceum, Oratorium, Czerwińsk.
Główne zmagania miały miejsce w sobotę do południa z powodu upałów. Eliminacje w grupie młodszej (nasza drużyna z Głoskowa) odbywały się na zewnątrz na sztucznej nawierzchni. Niektórzy z naszych zawodników musieli szybko znaleźć rozwiązanie gdyż nie mieli odpowiedniego obuwia; zamiast „korków” organizator wymagał „halówek”. Problem udało się rozwiązać. Starsi rywalizowali na dużym boisku ze sztuczną trawą.
W końcu, po rozegraniu czterech meczów (dwóch wygranych i dwóch porażek) naszej dzielnej Drużynie udało się uklasyfikować na podium ustępując miejsca Suwałkom i Łodzi. Do domu zabraliśmy ze sobą puchar oraz medale uczestnictwa.
W naszym spotkaniu nie chodziło tylko o rywalizację i punkty do jesiennych rozgrywek (Ełk) lecz przede wszystkim i braterskie spotkanie i wymianę doświadczeń. Choć pojawiły się kontuzje i wyczerpanie, ale w naszej drużynie Dzięki Bogu nic się nie stało. Wieczorem po kolacji można było wybrać sobie różne atrakcje, zwiedzać miasto lub oglądać mecz Euro 2021: Polska – Hiszpania, (1:1). W niedzielę, wszyscy uczestnicy wzięli udział w Uroczystej Eucharystii o godz. 10:00 w Kościele parafialnym pw. Maryi Wspomożenia Wiernych. Mszę Św. celebrowało 10 kapłanów pod przewodnictwem Ks. Adama Węgrzyna – delegata inspektorialnego ds. młodzieży, kazanie wygłosił miejscowy proboszcz i dyrektor wspólnoty Ks. Przemysław Solarski SDB; „wszyscy jesteśmy w „Łodzi” z Jezusem” – nawiązując do Ewangelii z 12 niedzieli roku B. Po Eucharystii, odbyły się mecze finałowe. Potem uroczysta gala wręczenia medali i pucharów, podziękowania i obiad. Dzięki pomocy jednego z rodziców mogliśmy się zabrać szczęśliwi w drogę powrotną do naszych domów.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało nam się zorganizować i wziąć udział w tym turnieju CUP`21. Przede wszystkim dziękujemy zawodnikom z LSO Parafii w Głoskowie, Rodzicom, opiekunom i Salezjanom z Ks. Proboszczem na czele. Wielkie Bóg Zapłać!