X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

  1. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała: całemu orszakowi procesyjnemu, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, przygotowującym ołtarze, dziękuję za przygotowanie pięknego dywanu kwiatowego, dziękuję za piękny śpiew, a także za pomoc przy sprzątaniu terenu wokół kościoła.
  2. Dziś I niedziela miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca, zapraszamy Żywą Różę na spotkanie na godz. 15.00.
  3. W czwartek na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała będzie błogosławieństwo wianków. W piątek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia możemy spożywać pokarmy mięsne.
  4. W sobotę, 12 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, tego dnia nabożeństwo czerwcowe z racji ślubu wyjątkowo po Mszy Świętej wieczornej. Tego dnia również odbędzie się Rocznica I Komunii Świętej o godz. 11.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
  5. Od wtorku 8 czerwca zapraszamy na zajęcia do naszego Oratorium. „Zdrowy kręgosłup” we wtorki o godz. 19.00
  6. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
  7. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.