Grupa Św. Józefa na górskim szlaku.

Grupa Św. Józefa na górskim szlaku.

W dniach 28 do 30.05 br., grupa sześciu mężczyzn naszej Parafii Maryi Wspomożenia Wiernych w Głoskowie, ze Wspólnoty Św. Józefa spędziła ostatni majowy weekend na „niebeskim szlaku” i na innych w Górach Beskidu w okolicach Zawoi. Celem wyjazdu oprócz spotkania z naturą pięknej Polskiej przyrody było skupienie i przygotowanie do „ostatniej prostej” zakończenia kolejnego trudnego roku szkolnego upływającego w reżimie pandemii (covid-19). Kontemplacja Trójjedynego Boga w Jego znakach poprzez hart ducha i ciała na górskim szlaku pomogła skutecznie oderwać się, nabrać w płuca nowego świeżego oddechu do zmagania się z codziennymi problemami. Kontakt z przyrodą skłania do wglądu we własne wnętrze, zaś „wejście na górę” odsłania prawdę o nas samych oraz wzmacnia więzi wspólnotowe. Taka zaprawa przydała się z pewnością dla ojców rodzin (Grzegorz, Bartłomiej, Jerzy, Antoni, Łukasz) jak i dla kapelana grupy (Ks. Paweł SDB), szczególnie teraz na zakończenie roku szkolnego, w podsumowaniu, w analizie i wyciąganiu wniosków oraz projektowaniu zadań wspólnotowych na wakacje i kolejny rok szkolno – duszpasterski. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania naszego wyjazdu.
Piątek, 28.05. – Trasa Głosków – Zawoja (356 Km). Zakwaterowanie w Skawicy. Kolacja, nocleg.
Sobota, 29.05. – Skawica, śniadanie. Wyjście w góry z plecakami z Kojszówki na Okrąglicę (1220 m). Msza Św. w Kapliczce (https://www.polskieszlaki.pl/kaplica-na-okraglicy.htm). Postój na nocleg w bacówce. Rozpalenie ogniska. Przygotowanie kolacji. Przygotowanie opału dla turystów. Wspólny posiłek. „Rozmowy niedokończone”. Spoczynek. Nocna warta przy ogniu, co godzinę.
Niedziela, 30.05. – Pobudka. Toaleta. Wspólna Jutrznia przy ognisku. Śniadanie. Uporządkowanie bacówki i wyjście na Okrąglicę. Niedzielna Eucharystia (Uroczystość Trójcy Świętej) w Kapliczce. Wyście na szlak. Powrót do Głoskowa.