Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2021 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy mężczyzn na wspólny różaniec na godz. 19.00.
 2. W poniedziałek, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie ostatni dzień miesiąca – wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie salezjanów współpracowników.
 3. We wtorek, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. W tym dniu będziemy przeżywać Międzynarodowy Dzień Dziecka – pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach. Z racji I wtorku miesiąca zostanie odprawiona Msza Św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych przy figurze Św. Michała Archanioła.
 4. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Bożego Ciała odbędzie się wokół kościoła. Msze Św. według rozkładu niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, Msza Św. z godz. 12.00 zostanie odprawiona bezpośrednio po zakończonej procesji. I ołtarz przy figurze św. Józefa (przygotowują mieszkańcy Głoskowa), II ołtarz przy pomniku św. Jana Pawła II (przygotowują mieszkańcy Głoskowa-Letniska), III ołtarz przy kapliczce Matki Bożej Różańcowej (przygotowują mieszkańcy Bąkówki), IV ołtarz przy krzyżu misyjnym (przygotowują mieszkańcy Runowa). Zapraszamy orszak procesyjny i dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię Świętą, w swoich strojach komunijnych. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatkami. Prosimy o kwiaty, płatki kwiatów, o gałązki tuj do ułożenia dywanów kwiatowych dla Pana Jezusa. Chętnych do pomocy zapraszamy 2 czerwca na godz. 19.00, kwiaty można przynosić od poniedziałku i składać w pudełka przy Oratorium. W tradycyjnej oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja wokół kościoła.
 5. W środę na godzinę 9.00 zapraszamy do sprzątania terenu wokół kościoła.
 6. 3 czerwca swoje imieniny obchodzi nasz brat zakonny Pan Leszek Raciszewski. Już dziś składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, dziękując jednocześnie za posługę w naszej parafii.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek i sobotę nabożeństwa o godz. 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 8. Za tydzień I niedziela miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej.
 9. W miesiącu czerwcu Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 11 czerwca o godz. 7.30.
 10. Od wtorku 8 czerwca zapraszamy na zajęcia do naszego Oratorium. „Zdrowy kręgosłup” we wtorki o godz. 19.00
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 12. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.