Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021 r. Św. Jana Bosko

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021 r. Św. Jana Bosko

 1. Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Jana Bosko, polecajmy przez Jego wstawiennictwo całą naszą Parafię, wszystkie rodziny, sympatyków dzieła salezjańskiego a w szczególności dzieci i młodzież. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie ks. Tadeusza Niewęgłowskiego, salezjanina z Sokołowa Podlaskiego, który głosi do nas Słowo Boże.
 2. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy mężczyzn na wspólny różaniec.
 3. We wtorek, 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) z błogosławieństwem gromnic. Msze św. o godz.: 7.30, 10.30 i 18.00. Na wieczornej Mszy św. poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Jednocześnie jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. Na Mszy Świętej modlić się będziemy za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych przy figurze św. Michała Archanioła.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn. Okazja do spowiedzi I piątkowej i nabożeństwo o godzinie 17.00. Również w I sobotę spotykamy się na nabożeństwie o godzinie 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godziny 8.30.
 5. Za tydzień I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.
 6. W miesiącu lutym Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 11 lutego o godz. 7.30.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję Panom, którzy pomogli rozebrać choinki i żłóbek.
 8. Z uwagi na epidemię w tym roku odwiedziny duszpasterskie odbywały się wyjątkowo na zaproszenie oraz modliliśmy się za rodziny naszej parafii w czasie wieczornych Mszy Świętych. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę, złożone ofiary.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 10. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszły do Pana śp. Marianna Kołodziej i Barbara Kucharska, polećmy je Miłosierdziu Bożemu.