III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021 r.

III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021 r.

  1. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa. Zachęcamy do codziennego czytania i rozważania Słowa Bożego. Dziś, jak co miesiąc, oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych. W tym dniu wspominamy także św. Franciszka Salezego – patrona naszego Zgromadzenia Salezjańskiego.
  2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Jana Bosko – założyciela Rodziny Salezjańskiej– którą przeżywać będziemy w najbliższą niedzielę, 31 stycznia. Kazania odpustowe wygłosi ks. Tadeusz Niewęgłowski – salezjanin.
  3. Grupa czcicieli Matki Bożej, patronki dobrej śmierci, zaprasza w każdy wtorek o godz. 17.30 na różaniec do 7 boleści Matki Najświętszej.
  4. Z uwagi na epidemię w tym roku odwiedziny duszpasterskie odbywać się będą wyjątkowo na zaproszenie. Można zgłaszać się osobiście lub telefonicznie. Natomiast od 18 stycznia zapraszamy na wieczorne Msze Święte mieszkańców poszczególnych miejscowości i ulic (według zaproponowanego rozkładu), aby modlić się o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin.
  5. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
  6. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.