XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.

XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.

 1. Dziś przeżywamy dożynki parafialne. Jest to okazja do wyrażenia naszej wdzięczności Panu Bogu i ludziom za tegoroczne zbiory. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie wieńców, koszy oraz chleba dożynkowego. Podziękowania składam na ręce Gospodarzy tegorocznych dożynek. Dziękuję ks. Robertowi Bednarskiemu za skierowane do nas Słowo Boże. Dziękuję za posprzątanie terenu wokół kościoła. Dziękuję również za wykonane prace związane z wycinką suchych drzew oraz przy pracach ziemnych związanych z zewnętrznym oświetleniem kościoła.
 2. Dziś na godz. 15.00 zapraszamy Żywą Różę.
 3. Jutro, 14 września, przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. W czwartek, 17 września, wspominamy 81 rocznicę zbrojnej napaści Rosji sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 5. W piątek, 18 września, będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 6. Za tydzień na Mszy Św. godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas I.
 7. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania (od klasy VIII) może się zgłaszać do końca września. Zapisy dokonywane są wraz z rodzicami.
 8. Zapraszamy na zajęcia do naszego Oratorium: w poniedziałki zdrowy kręgosłup – godz. 19.00, we wtorek zumba dla dzieci – godz. 18.00, zajęcia kreatywne – godz. 19.00, zumba dla dorosłych – godz. 19.00, w czwartki hip-hop – godz. 19.00. Przyjmujemy zapisy na naukę języka włoskiego i portugalskiego.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”. Dziś ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na cele inwestycyjne i spłatę zadłużenia za remont naszego kościoła.
 10. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 13. Jest Książka Intencji na 2021r., można zamawiać Msze Święte na przyszły rok.
 14. Zapowiedzi: Dominik Cochol, z parafii Św. Ducha w Werdunie, i Karolina Kowalczyk, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.