XIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 r.

XIII niedziela zwykła – 28 czerwca 2020 r.

 1. W poniedziałek, 29 czerwca,przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 2. We wtorek, ostatni dzień miesiąca, wspominamy naszego założyciela św. Jana Bosko.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek i sobotę nabożeństwo od godz. 17.00. Do chorych udamy się od godz. 8.30.
 4. Za tydzień I niedziela miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej.
 5. W miesiącu lipcu Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 4 lipca o godz. 7.30.
 6. Trwajmy wytrwale na modlitwie o ustanie epidemii i umocnienie naszej wiary. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w tej intencji każdego dnia o godz. 20.30.
 7. Dziś na Mszy Świętej o godz. 10.30 mężczyźni z grupy Św. Józefa złożą uroczyste przyrzeczenie.
 8. Dziś na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy obchodzić jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Słowika, salezjanina pochodzącego z naszej parafii.
 9. Czas wakacji to także czas zmian personalnych. Z naszej wspólnoty odchodzi ks. Bartłomiej. Dziękujemy za piękną, ośmioletnią posługę w naszej parafii. Ks. Bartłomiej będzie pracował od sierpnia w Ostródzie. Oficjalne pożegnanie odbędzie się 26 lipca. Od sierpnia do naszej wspólnoty przybędzie ks. Marek Borysiak, pracujący obecnie w Suwałkach.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”. Bóg zapłać!
 12. Zostały zakupione dwa ozonatory do dezynfekcji naszego kościoła. Ofiary zbierane dziś do puszki przeznaczone będą na ten cel.
 13. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszej Matki Maryi Wspomożycielki.
 14. Zapowiedzi: Maciej Piotr Faderewski, kawaler z parafii tutejszej, i Patrycja Sandra Feliga, rozwiedziona z parafii tutejszej; Grzegorz Koronowski, kawaler z parafii tutejszej, i Karolina Staśkiewicz, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie; Dawid Janusz Grzyb, kawaler z parafii tutejszej, i Justyna Strzelecka, panna z parafii św. Wawrzyńca w Kutnie – zapowiedź I.