XXVII Niedziela Zwykła – 7 października  2018 r.

XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2018 r.

1. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele dla dzieci, młodzieży i dorosłych odprawiają się codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy!

2. Dziś I niedziela miesiąca, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. Adoracja potrwa do godz. 20.00 i zostanie zakończona Apelem i salezjańskim słówkiem na dobranoc.

3. Dziś we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców, dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Z tej okazji zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na godz. 15.00. Modlitwę rozpoczniemy przy naszym krzyżu misyjnym. W tym dniu nie będzie nabożeństwa przed wieczorną Mszą św.

4. W sobotę przeżywać będziemy 4 rocznicę nawiedzenia w naszej parafii Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na Apel Jasnogórski na godz. 21.00.

5. Za tydzień, 14 października br. przypada XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Tego dnia odbędzie się także zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziś ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone dla chorej osoby na bardzo kosztowną operację.

6. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Za naszych bliskich zmarłych modlić się będziemy przez cały miesiąc listopad na różańcu o 17.30, oraz w niedzielę przed sumą i raz w miesiącu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę na remont naszej świątyni. Bóg zapłać!

8. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minasrabia mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian.

9. Zapraszamy na „wyprzedaż garażową” po Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00.

10. Z powodu absencji kapłanów nie będzie Mszy św. w Runowie 14 października.

11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.