XXIII Niedziela Zwykła – 9 września  2018 r.

XXIII Niedziela Zwykła – 9 września 2018 r.

1. Dziś przeżywamy dożynki parafialne, jest to okazja do wyrażenia naszej wdzięczności Panu Bogu i ludziom, za dar codziennego chleba. Bardzo serdecznie za przygotowanie wieńców, koszy oraz chleba dożynkowego. Podziękowania składam na ręce Gospodarzy tegorocznych dożynek. Dziękuję za posprzątanie terenu wokół kościoła.

2. W piątek przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – zapraszamy na Msze św. o godz. 7.30 i 18.00.

3. Za tydzień na Mszy św. godz.. 10.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych – dzieciom klas I. Bardzo serdecznie zapraszamy!

4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy rodziców dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Św.

5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy uczniów klas VII ,VIII i gimnazjum wraz z rodzicami na spotkanie w sprawie bierzmowania.

6. Dziś taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę na remont naszej świątyni.

8. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minasrabia mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian.

9. Ogłaszamy „wyprzedaż garażową”, możemy przynosić rzeczy, które nadają się jeszcze do użytku a nam są niepotrzebne, a ktoś inny może jeszcze wykorzystać. A od 23 września w naszym Oratorium będzie można, te rzeczy nabywać. Dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne. Mogą to być bardzo różne rzeczy. Zapraszamy do włączenia się w akcję!

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.