XXII Niedziela Zwykła – 2 września  2018 r.

XXII Niedziela Zwykła – 2 września 2018 r.

1. Dziś I niedziela miesiąca – zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. Adoracja potrwa do godz. 20.00 i zostanie zakończona Apelem i salezjańskim słówkiem na dobranoc.

2. Jutro, 3 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku – o godzinie 8.00. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, nauczycieli, personel szkolny i rodziców. Mam nadzieję, że to rozpoczęcie będzie połączone ze spowiedzią i komunią św. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 – intencja zostanie odprawiona o godzinie 8.00.

3. 4 września, I wtorek miesiąca modlimy się na wieczornej Mszy św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych do skarbony przy figurze św. Michała Archanioła.

4. W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek i I piątek miesiąca. W środę zapraszamy Żywą Różę na godz. 17.00. W czwartek modlić się będziemy w intencji powołań oraz za ministrantów i ich rodziny. W piątek nabożeństwo od godz. 17.00, okazja do spowiedzi. Do chorych udamy się od godz. 8.30.

5. W sobotę, 8 września przeżywamy Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.30 i 18.00 z błogosławieństwem ziarna siewnego.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędą się dożynki parafialne. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Szułczyński, były proboszcz naszej parafii. Przed Sumą spotykamy się przy figurze Matki Bożej, skąd procesyjnie udamy się z wieńcami, koszami dożynkowymi do kościoła. Gospodarzami dożynek w tym roku będą mieszkańcy Głoskowa-Letnisko. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam i proszę o włączenie się do przygotowań. Zapraszam w sobotę na godz. 9.00 do posprzątania terenu wokół kościoła. W związku z dożynkami za tydzień nie będzie Mszy św. w Runowie.

7. Za tydzień taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę na remont naszej świątyni.

9. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minasrabia mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian.

10. Ogłaszamy „wyprzedaż garażową”, możemy przynosić rzeczy, które nadają się jeszcze do użytku a nam są niepotrzebne, a ktoś inny może jeszcze wykorzystać. A od 23 września w naszym Oratorium będzie można, te rzeczy nabywać. Dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne. Mogą to być bardzo różne rzeczy. Zapraszamy do włączenia się w akcję!

11. Zapraszamy na próbę scholii w piątki na godz. 19.00. W sobotę 8 września zapraszamy scholę, ministrantów, kandydatów i wszystkich chętnych na rajd rowerowy i ognisko na godz. 14.00. Grupa modlitewna Odnowy w Duchu św. zaprasza na spotkania w środę na godz. 19.00. W każdy wtorek o godz. 18.00 spotkanie grupa AA.

12. Audytor, który przygotowywał audyt na potrzeby naszej inwestycji zdeklarował się do wykonania audytu energetycznego dla kilku rodzin z naszej parafii, które chciałyby skorzystać z programu rządowego „Czyste powietrze” w ramach termomodernizacji budynku i wymiany pieca.

13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.

15. Zapowiedzi: Jakub Jerzy Bochenek kawaler z parafii tutejszej i Wioletta Weronika Zientek panna z parafii tutejszej zapowiedź II.