IV Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia  2016r.

IV Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2016r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne pod hasłem: Powołani do miłosierdzia.

2. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy ogólnopolskie uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski. Trwamy w dziękczynieniu za ten wielki dar, który sprawił, że staliśmy się Dziećmi Boga. Z tej okazji zrodził się pomysł, aby to wydarzenie w jakiś sposób podkreślić i zostawić pamiątkę przyszłym pokoleniom. Chcemy posadzić dąb kolumnowy, który upamiętnił by to wydarzenie. Jeśli chcecie wesprzeć tą inicjatywę dziś można złożyć ofiarę do puszki na zakup dęba. Bóg zapłać!

3. Z racji odpustu parafialnego 22 maja, odbędzie się przy kościele Festyn Rodzinny. W programie festynu będą występy dzieci, wspólne zabawy, okazja do zjedzenia i wiele atrakcji. Również będzie prowadzona loteria. Stąd nasza gorącą prośba o wsparcie nas rzeczami, które mogłyby stanowić fanty na loterię lub też ktoś zechciałby ufundować jedną z głównych nagród. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w organizacje festynu – również bardzo serdecznie zapraszamy!

4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii św.

5. Dziś także na spotkanie po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy młodzieży przygotowującą się do bierzmowania (grupa starsza).

6. W sobotę 23 kwietnia obchodzić będziemy Uroczystość Św. Wojciecha – głównego Patrona Polski.

7. 24 kwietnia odbędzie się XI Marsz Świętości Życia. Marsz rozpocznie się Mszą św. w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00.

8. Związku z utrudnieniami przy wyjeździe ze Mszy św. w niedzielę, proponujemy aby wyjeżdżać bramą przy naszym lesie. Wyjazd wzdłuż lasu. Mam nadzieję, że to rozładuje korek.

9. Są na najbliższy tydzień wolne intencje, zachęcamy do ich zamawiania.

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.

12. Zapowiedzi: 1) Marcin Piotr Dąbrowski kawaler z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce i Katarzyna Joanna Dawidziuk panna z parafii tutejszej zapowiedź I, 2) Sebastian Styczek kawaler z parafii Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej i Paulina Marta Górska z parafii tutejszej zapowiedź I.