Odpust i Festyn Rodzinny: Głosków świętuje na całego!

Odpust i Festyn Rodzinny: Głosków świętuje na całego!

28 MAJA 2015 R. — GŁOSKÓW
Ostatnia niedziela 24 maja 2015 to był szczególny dzień w naszej parafii w Głoskowie: Zesłanie Ducha Świętego, Odpust (w końcu patronuje nam Wspomożycielka Wiernych), a do tego małe święto lokalne: Festyn Rodzinny związany z 200 rocznicą urodzin Św. Jana Bosko. To była prawdziwa kumulacja!
Najpierw część oficjalna, czyli coś dla ducha: Uroczysta Msza Święta z procesją z Najświętszym Sakramentem. Duch Święty w tym dniu chyba szczególnie obdarzył nas darem pobożności, a wykorzystał do tego obecnych Kapłanów: zarówno „naszych” lokalnych (z Ks. Proboszczem Arkadiuszem Piotrowskim na czele) jak i gości którzy ubogacili nas niecodzienną homilią „w stereo” (wygłaszali ją razem): Ks. Jacek Szewczyk i Ks. Piotr Wyszyński.

Później przyszła pora na część bardziej rozrywkową. Chyba Mateczka szepnęła słówko Swojemu Synowi bo pogoda dopisała idealnie. Było mnóstwo rozrywek dla dzieci i rodziców: karuzela, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, zawody sportowe, koncerty, zabawy, konkursy, motory, przejażdżki bryczką i cała moc innych atrakcji. Zabawa trwała do wieczora, więc żebyśmy nie stracili sił było też oczywiście coś dla ciała – od słodkich ciast po makaron, bigos i chleb ze smalcem :-).

To naprawdę wspaniałe widzieć, jak dotychczas anonimowi dla siebie ludzie nagle otwierają się i zapraszają wzajemnie do tańca i wspólnej zabawy. Czyli wszystko tak jak powinno być: „Jeden Duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących”.

Już nie możemy się doczekać następnego Festynu za rok. Bądźcie z nami – już teraz serdecznie zapraszamy !

Aneta Samoraj