Niedziela Zmartwychwstania – 27 marca  2016r.

Niedziela Zmartwychwstania – 27 marca 2016r.

1. Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy Wam złożyć serdeczne życzenia – odkrywania Wielkiej Bożej Miłości, która nasze słabości przerodzi w siłę, a nasze ludzkie lęki w nadzieję. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca i Wasze rodziny Bożym Pokojem!

2. Wyrażamy serdeczne podziękowania i wdzięczność tym wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania. Dziękuję:
* orszakowi procesyjnemu, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, scholi, Panu Leszkowi
* Panu Hubertowi Samorajowi, ks. Jakubowi i ks. Bartłomiejowi za wykonanie dekoracji „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”, Pani Irenie za posprzątanie kościoła i ułożenie kwiatów
* naszemu parafialnemu Caritas za zorganizowanie akcji wspierającej najbardziej potrzebujące rodziny naszej parafii, dziękuję wszystkim, którzy podzielili się produktami spożywczymi
* Współpracownikom Salezjańskim za rozprowadzanie świec „Caritas”
* wszystkim, którzy organizowali zbiórkę jak i ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom: Runowa i Bąkówki

3. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. według rozkładu niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na KUL.

4. Z racji Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu możemy uzyskać łaskę darowania win i kar doczesnych. Do tej Uroczystości przygotowuje nas nowenna, która jest odprawiana od Wielkiego Piątku, każdego dnia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!

6. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę miesiąca. Nabożeństwa od godz. 17.00. Do chorych wyjątkowo udamy się od godz. 12.00.

7. Od wtorku do piątku wraz z ks. Jakubem bierzemy udział w kapitule inspektorialnej, która odbędzie się w Lutomiersku.

8. W sobotę 2 kwietnia wspominamy 11 rocznicy śmierci Jana Pawła II.

9. Trwają zapisy młodzieży na wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem, zapraszamy również młodych do wolontariatu w ramach ŚDM.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.

11. Zapowiedzi: Kamil Damian Wolski kawaler z parafii św. Anny w Piasecznie i Katarzyna Aleksandra Kuler z parafii tutejszej zapowiedź II. Stanisław Rafał Słowiński kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Michalska panna z parafii NMP Królowej Świata w Warszawie zapowiedź I.