I NIEDZIELA ADWENTU

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Roraty odprawiamy we wtorki i soboty o godz. 6.30. Po Mszy św. zapraszamy na kakao i ciasto. Dodatkowo, Roraty będą odprawiane w środy o godz. 18. Na środę zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św. Rekolekcje adwentowe będą od 15 do 17 grudnia. Poprowadzi je ks. Paweł Rudnicki, salezjanin pracujący obecnie w Warszawie.
 2. Przypominamy, że przez dwa weekendy grudnia przez naszych radnych parafialnych są roznoszone opłatki wigilijne. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, które będą przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z instalacją paneli fotowoltaicznych.
 3. Dziś po Mszach św. można również zaopatrzyć się w świece Bożonarodzeniowe.
 4. W poniedziałek o 17 sprzątamy oratorium. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup.
 5. Jest pomysł utworzenia męskiego chóru w naszej parafii. Wszystkich chętnych panów zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 20 do oratorium na spotkanie organizacyjne. Odwagi!
 6. Planujemy uszyć alby dla ministrantów. Zapraszamy ministrantów, również dorosłych ministrantów w najbliższą środę, na godz. 19 do oratorium na zdjęcie miary. Kandydatów też zapraszamy serdecznie na wspólny wieczór w oratorium.
 7. W środę na 20 zapraszamy na spotkanie do oratorium wszystkich prowadzących grupy do bierzmowania.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na 20 zapraszamy mężczyzn na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 9. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 7.30 i 18.
 10. Msza za Dusze czyśćcowe z ofiar składanych do skarbony pod figurą Św. Michała Archanioła zostanie odprawiona 22 grudnia o godz. 7.30. Za zmarłych polecanych w wypominkach 12 grudnia o godz. 6.30.
  11.Na jasełka zapisało się ponad 40 dzieci. Serdecznie dziękujemy. Anioł Bożysław jest przeszczęśliwy. Niedługo podamy szczegóły.
 11. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zapraszamy serdecznie dzieci do wzięcia udziału w przedsięwzięciu artystycznym, „Bombka i ozdoba bożonarodzeniowa”. Celem akcji jest powrót do przepięknej polskiej tradycji, własnoręcznego wykonywania ozdób bożonarodzeniowych. Zadanie polega na wykonaniu ozdoby choinkowej w formacie przestrzennym dowolną techniką zdobienia. W tym roku w kościele będzie specjalna choinka, na której zawiesimy przyniesione prace. Pod wspólnie przyozdobionym drzewkiem 24 grudnia każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.
 12. Organizujemy w oratorium spotkania dla mam z dziećmi jeszcze przed żłobkiem. W oratorium jest dobra kawa, herbata, jest ciepło. Można spotkać się i porozmawiać. Dla dzieci jest dużo zabawek. Zapraszamy we wtorki na godz. 10. Zaczynamy od najbliższego wtorku.
 13. Z Caritas rozpoczęliśmy zbiórkę produktów żywnościowych dla osób potrzebujących. Produkty można składać do specjalnych koszy wystawionych przy wejściu do świątyni.
 14. Do tej pory na język angielski zapisało się 17 osób. W tym tygodniu do każdej osoby zadzwoni nauczyciel i umówi się na spotkanie. Dorosłych chcących poćwiczyć mówienie po angielsku zapraszamy również do zapisywania się w zakrystii.
 15. Ks. proboszcz pozdrawia z Rybnika gdzie przebywa w związku z dzisiejszą transmisją Mszy św. w TV Polonia o godz. 13.
 16. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie zabawy andrzejkowej. Dziękujemy za uczestnictwo i świetną zabawę. Bóg zapłać za ofiary składane na wirtualną tacę. Dziękujemy za pamięć o duszach czyśćcowych. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wspierają rodzinę syryjską z Aleppo.
 17. Obchodzącym w rozpoczynającym się tygodniu imieniny i urodziny, oraz wszelkie ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.