Niedziela Palmowa  – 20 marca 2016 r.

Niedziela Palmowa – 20 marca 2016 r.

1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania swego Paschalnego Misterium. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.

2. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, natomiast liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów: eucharystii i kapłaństwa. W Wielki Piątek jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św., a jedynie liturgia Wielkiego Piątku z centralnym punktem jakim jest Adoracja Krzyża. Ofiary składane w czasie Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek spotykamy się na drodze krzyżowej o godzinie 15.00, połączonej z I dniem Nowenny do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek zachowuje się post paschalny tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Zachęcamy aby również ten post podjąć w Wielką Sobotę. W Wielką Sobotę – tradycyjnie święcenie pokarmów od godz. 09.00 do 17.00 co pół godziny. W tym czasie również okazja do spowiedzi, dla tych którzy jeszcze nie skorzystali z tego sakramentu. W Wielką Sobotę zapraszamy na próbę dziewczynki do sypania kwiatków na godzinę 15.00. Na liturgię wielkosobotnią zabieramy ze sobą świece. W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja o godz. 6.00. Zapraszamy do orszaku procesyjnego!

3. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy i przy grobie pańskim od godz. 7.30 do 22.00. Zachęcamy do adoracji przez cały piątek i sobotę.

4. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież, która chciała by włączyć się w przygotowania w parafii do Światowych Dni Młodzieży jako wolontariusz – na spotkanie w niedzielę 20 marca o godz. 19.00 w naszym Oratorium.

5. Dziękuję wszystkim Paniom, które włączyły się w przygotowanie i rozprowadzanie własnoręcznie zrobionych palemek. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na paczki świąteczne. Dziękuję także tym wszystkim którzy, włączyli się w akcję i złożyli produkty żywnościowe.

6. Są jeszcze do nabycia świece Caritas na nasz stół wielkanocny. Zachęcamy do ich nabywania!

7. Wszystkim, którzy organizują zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu jak i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Dziękuję osobom z Głoskowa z ulicy: Wypoczynkowej, Runowskiej, Rdanych, Zielone, Głosków-Letnisko: ul. Górna, Klonowa, Kolejowa, Parkowa, Topolowa i Zacisze. Bóg zapłać!

8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w dniu wczorajszym w porządkowanie ternu wokół kościoła.

9. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie dziś, w niedzielę 20 marca na godzinę 16.00.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Jerzy Krawiecki, polećmy Go Miłosierdziu Bożemu.

12. Zapowiedzi: Rafał Andrzej Franczyk kawaler z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym i Dominika Statkiewicz z parafii tutejszej zapowiedź II. Mariusz Adam Meuszyński kawaler z parafii tutejszej i Jadwiga Dorota Smykiewicz z parafii św. Tadeusza Apostoła w Warszawie zapowiedź II, Kamil Damian Wolski kawaler z parafii św. Anny w Piasecznie i Katarzyna Aleksandra Kuler z parafii tutejszej zapowiedź I.