OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny. Za tydzień rozpoczniemy czas Adwentu.
 2. Dziś na Mszach Świętych święcone są opłatki wigilijne, które będą roznoszone przez naszych radnych parafialnych w pierwsze dwa weekendy grudnia. Osoby roznoszące opłatki będą zaopatrzone w specjalne upoważnienia z pieczęcią parafii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, które będą przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z instalacją paneli fotowoltaicznych.
 3. Dziś po Mszach św. można również zaopatrzyć się w świece Bożonarodzeniowe.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10 w poczet kandydatów na ministrantów zostanie przyjętych 4 nowych chłopców. Gratulujemy i życzymy zapału i radości w służbie Panu Jezusowi.
 5. Dzisiaj odbędzie się spotkanie grupy ks. proboszcza przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Godz. 16.30 w oratorium.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek i sobotę nabożeństwo od godz. 17 i okazja do spowiedzi. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe i chętnych na różaniec z rozważaniami. W niedzielę Adoracja po wieczornej Mszy św. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 7. W czwartek 30 listopada, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na zabawę andrzejkową do naszego oratorium. Zaczynamy o godz. 19. Prośba do rodziców: przynosimy ze sobą „koszyczki” czegoś smacznego w ramach kulinarnego przygotowania wydarzenia. Dzień wcześnie w środę od godz. 18 stroimy salę w oratorium. Zapraszamy do pomocy. Na pewno będzie nie tylko pracowicie ale miło i sympatycznie.
 8. Bardzo się cieszymy, że do naszego oratorium zaczyna uczęszczać coraz więcej dzieci i młodzieży. Dlatego niezbędna jest asystencja dorosłych. Oratorium otwarte jest codziennie od godz. 16 do 20. Przygotowaliśmy listę na GRUDZIEŃ na którą mogą się wpisać chętni na dyżur w oratorium. Chociaż jeden dzień. Byłoby miło gdyby wszyscy pomogli 😊.
 9. Planujemy przygotowanie jasełek bożonarodzeniowych. Wystąpi w nich gość specjalny Anioł Bożysław z Ziarna. Dzieci, które chcą wziąć udział w jasełkach i wystąpić w nich z Aniołem Bożysławem, serdecznie zapraszamy. Zapisy u ks. proboszcza.
 10. Od przyszłej Niedzieli z ramienia grupy Caritas rozpoczniemy zbiórkę produktów żywnościowych dla osób potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Produkty będzie można składać do specjalnych koszy wystawionych przy wejściu do świątyni. Gdyby ktoś chciał zgłosić kogoś, kto potrzebuje takiej pomocy to prosimy o kontakt w kancelarii.
 11. Przypominamy o zajęciach w oratorium z „Ciekawej matematyki”, korepetycjach z chemii, zajęć z intarsji i gry w szachy. Trwają również zapisy na korepetycje z języka angielskiego. Niedługo podamy szczegóły.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na wirtualną tacę. Dziękujemy za pamięć o duszach czyśćcowych. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wspierają rodzinę syryjską z Aleppo.
 13. Obchodzącym w rozpoczynającym się tygodniu imieniny i urodziny, oraz wszelkie ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.