XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Różaniec na godz. 17.30. W listopadzie na Różańcu będziemy polecać zmarłych w wypominkach..
 2. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. salezjanów współpracowników. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie. Natomiast we wtorek, 31 – wspomnienie św. Jana Bosko
 3. W najbliższą środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę. Na godz. 19.30 zapraszamy na różaniec na cmentarz w Jazgarzewie. Spotykamy się przy Krzyżu. Do 8 listopada włącznie możemy zyskać codziennie odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
 4. Drugiego listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7.30, 10 i 18. O godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. za dusze czyścowe z ofiar składanych do skarbony pod figurą św. Michała Archanioła.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Mężczyzn zapraszamy na godz. 20.00 na różaniec na cmentarz w Jazgarzewie. Spotykamy się przy Krzyżu. W piątek i sobotę nabożeństwo od godz. 17 i okazja do spowiedzi. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 6. Przypominamy o KONKURSIE na najpiękniejszy, własnoręcznie wykonany różaniec.
 7. Nasze oratorium jest czynne codziennie od godz. 16 do godz. 20. Przypominamy o możliwościach korepetycji z chemii, zajęć z intarsji (najbliższy piątek, godz. 19), z gry w szachy.
 8. Otwieramy zapisy na nowe zajęcia w oratorium z „Ciekawej matematyki”, którą będziemy poznawać może z innej, ciekawszej i praktyczniejszej strony niż w szkole. Kurs przeznaczony jest dla dzieci z klas 6-7. Poprowadzi je nasz parafianin, Pan Jarosław Soborak, matematyk i informatyk. Zapisy u ks. proboszcza.
 9. W najbliższy wtorek 31 października zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Bal Wszystkich Świętych. O 17.30 Różaniec na zakończenie października, o 18 Msza św. a później Bal w oratorium. Pomyślmy o stroju. Zostanie również przeprowadzony konkurs na najciekawsze przebranie.
 10. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.
 11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek o godz. 19 – grupa I i III.
 12. W niedzielę za tydzień 5 listopada o godz. 17 zapraszamy do naszego kościoła na uroczysty koncert z okazji 105 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wystąpią dzieci i młodzież Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st. im. Grażyny Bacewicz z Warszawy. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę do puszki na rozwój szkoły i wsparcie kształcących się tam dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy.
 13. Trwają zapisy na wyjazd Do Włoch i Francji autokarem (Udine, Vallecrosia, Turyn, Sanremo, Monte Carlo, Nicea). Termin od 26 kwietnia do 5 maja (10 dni). Koszt 750 zł. + 315 euro. Jest to wyjazd bardziej o charakterze integracyjnym, szczególnie dla młodzieży. Informacje i zapisy u ks. proboszcza.
 14. Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór w ostatnią niedzielę w oratorium. Serdeczne Bóg zapłać za piątkowy Wieczór Uwielbienia.
 15. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość okazywaną naszej parafii, zarówno tę duchową jak i materialną. Bóg zapłać za ofiary składane na wirtualną tacę. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wspierają rodzinę syryjską z Aleppo.
 16. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Genowefa Krzywicka, Tadeusz Hojda i Czesław Kabala. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.
 17. Obchodzącym w rozpoczynającym się tygodniu imieniny i urodziny, oraz wszelkie ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.