XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W miesiącu październiku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Różaniec na godz. 17.30.
 2. Dziś obchodzimy 97 Światowy dzień Misyjny. W całym kościele zbierane są ofiary na misje. Jeśli ktoś pragnie wesprzeć tę ważną misję Kościoła to będzie taka możliwość po Mszy św. do puszki.
 3. Jak co roku, również dzisiaj są prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych. Wiąże się to z liczeniem wiernych uczestniczących w nabożeństwach.
 4. Przypominamy o KONKURSIE na najpiękniejszy, własnoręcznie wykonany różaniec. Trwa on do końca października. Na końcu kościoła możemy zobaczyć owoce pracy pierwszych uczestników.
 5. Dzisiaj zapraszamy do naszego oratorium dzieci, młodzież i dorosłych na godzinę 19.30. Będzie popcorn i projekcja pięknej bajki Coco – mówiącej o tym, że warto pamiętać o zmarłych. Warto przynieść ze sobą koce lub poduszki.
 6. Nasze oratorium jest czynne codziennie od godz. 16 do godz. 20. Przypominamy o możliwościach korepetycji z chemii.
 7. Rozpoczynamy zapisy na zajęcia z INTARSJI. Jest to technika zdobnicza polegająca na tworzeniu obrazu przez wykładanie przedmiotów drewnianych. Znana już w starożytności. Zajęcia poprowadzi nasz parafianin, Pan Krzysztof Paszkowycz. Przewidywany czas zajęć to piątki od godz. 19 do 20. Wiek uczestników: od 10 roku życia wzwyż. Zajęcia są bezpłatne. Uczestnicy zaopatrują się w ekierkę, nóż tapicerski, ołówek cienkopis, gumkę. Zapisy u ks. proboszcza.
 8. Jest możliwość zorganizowania zajęć szachowych od podstaw dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Maksymalna ilość uczestników 6-8 dzieci. Zajęcia mogą odbywać się raz w tygodniu, po 45 minut. Termin do uzgodnienia. Lekcje gry w szachy poprowadzi nasz ministrant, Mikołaj, uczeń klasy 7. Posiadający IV kategorię szachową Polskiego Związku Szachowego. Zapisy u ks. proboszcza.
 9. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórkę w najbliższą środę 25 października o godzinie 19 w kościele.
 10. Została powołana rada parafialna. Liczy 14 osób. Skład można zobaczyć na stronie parafialnej. Dziękujemy za dyspozycyjność.
 11. W najbliższy wtorek przypada miesięczne wspomnienie MBWW.