XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W miesiącu październiku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Różaniec na godz. 17.30.
 2. Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski. . Zbiórka do puszek jest przeznaczona na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik Jana Pawła II. Jutro przypada 45 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 3. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej naszą modlitwą pragniemy ogarnąć nauczycieli, personel szkoły i przedszkola. Zapraszamy na Mszę Świętą 17 października o godz. 18.00.
 4. Przypominamy o KONKURSIE na najpiękniejszy, własnoręcznie wykonany różaniec. Różańce przynosimy codziennie do zakrystii po modlitwie różańcowej o godz. 17.30 do końca października. Należy je podpisać. Na początku listopada ogłoszenie zwycięzców. Zapraszamy do udziału i prosimy dorosłych aby motywowali do tego dzieci.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszego oratorium dzieci, młodzież i dorosłych na godzinę 19.30. Będzie popcorn i projekcja pięknej bajki Coco – mówiącej o tym, że warto pamiętać o zmarłych. Warto przynieść ze sobą koce lub poduszki.
 6. Nasze oratorium jest czynne codziennie od godz. 16 do godz. 20. Prosimy o dzielenie się pomysłami i pomoc. Zgłosiła się jedna osoba, która chętnie pomoże dzieciom z chemii na poziomie szkoły podstawowej. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu.
 7. Spotkanie osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj. Różaniec o godz. 17. 30, Msza św. o godz. 18. Po Eucharystii będzie zbiórka organizacyjna. Zapraszamy zarówno te osoby, które kontynuują kurs jak i te, które rozpoczynają swoje przygotowanie. Obecność OBOWIĄZKOWA.
 8. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie w naszej świątyni 27 października. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu, muzyczne uwielbienie, konferencja biblijna i możliwość przystąpienia do modlitwy wstawienniczej. Przewidywane zakończenie o godz. 21.
 9. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Kartki na wypominki są dostępne przy wyjściu z kościoła i w kancelarii.
 10. Grupa św. Józefa – ojcowie wraz z synami oraz ks. proboszcz przebywają w Zakopanem i wszystkim przesyłają serdeczne pozdrowienia.
 11. W czwartek 19 października wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę Polećmy Panu Bogu naszą ojczyznę.
 12. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość okazywaną naszej parafii, zarówno tę duchową jak i materialną. Bóg zapłać za ofiary składane na wirtualną tacę. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wspierają rodzinę syryjską z Aleppo.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

14. Obchodzącym w rozpoczynającym się tygodniu imieniny i urodziny, oraz wszelkie ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.