V Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016 r.

1. Dziś w trzecią rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka na stolicę Piotrową pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

2. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy księży ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Niech wyrazem naszej wdzięczności będą składane ofiary do puszki, które będą przeznaczone na cele misyjne.

3. W sobotę będziemy przeżywali Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie: 7.30, 10.30 i 18.00. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Bogdan Walczykiewicz, życzenia złożymy dostojnemu Solenizantowi po powrocie z rekolekcji w Wielką Środę na wieczornej Mszy św.

4. Najbliższa Niedziela jest Niedzielą Palmową. Na Mszach św. błogosławieństwo palm.

5. W najbliższy piątek odbędzie się jedna Droga Krzyżowa na zewnątrz, o godz. 19.00. Zachęcamy do zabrania ze sobą świec. Serdecznie zapraszamy!

6. W sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli dnia 19 marca 2016 roku, będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji, Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem “Biblijna Góra Moria”, przygotowujące do przyjęcia młodych z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku. Tego dnia podobnie jak w latach ubiegłych, młodzież przygotowująca się do bierzmowania (grupa młodsza) spotka się w kościele Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 13:00. Młodzież proszona jest o napisanie podania do bierzmowania, które zostaną wręczone ks. Biskupowi podczas Mszy św. Obecność na tym spotkaniu obowiązkowa.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież, która chciała by włączyć się w przygotowania w parafii do Światowych Dni Młodzieży jako wolontariusz – spotkanie w niedzielę o godz. 19.00 w Oratorium.

8. Zachęcamy do nabywania własnoręcznie zrobionych palemek przez Panie z naszego Caritasu. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na paczki świąteczne. Palemki można nabywać dziś i w przyszłą niedzielę. Zachęcamy również do składania produktów żywnościowych, z których będziemy robili paczki dla rodzin na zbliżające się Święta Wielkanocne.

9. Są jeszcze do nabycia świece Caritas na nasz stół wielkanocny. Zachęcamy do ich nabywania!

10. Wszystkim, którzy organizują zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu jak i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Dziękuję osobom z Głoskowa z ulicy: Krótkiej, Kasztelańskiej, Żołny, Sarmackiej, Borkowej i Millenium, którzy złożyli ofiary na ten cel. Bóg zapłać!

11. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do porządkowania ternu wokół kościoła przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, w sobotę na godz. 10.00.

12. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie w niedzielę 20 marca na godzinę 16.00.

13. W najbliższą środę i czwartek – 16 i 17 marca, Msza św. poranna zostanie odprawiona o godz. 7.00.

14. Mamy możliwość przekazania 1% na cele dobroczynne. Zechciejmy wspomóc naszą chorą parafiankę, Madzię Samoraj. Informacje potrzebne do przekazania 1% znajdują się na ulotce znajdującej się na regale z gazetami.

15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.

16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Salomea Majdak, polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu.

17. Zapowiedzi: Rafał Andrzej Franczyk kawaler z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym i Dominika Statkiewicz z parafii tutejszej zapowiedź I. Mariusz Adam Meuszyński kawaler z parafii tutejszej i Jadwiga Dorota Smykiewicz z parafii św. Tadeusza Apostoła w Warszawie zapowiedź I.