IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 r. Odpust – św. Jana Bosko

IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 r. Odpust – św. Jana Bosko

 1. We wtorek, 31 stycznia, uroczystość św. Jana Bosko. Zewnętrznie tę uroczystość przeżywamy dziś, polecając jego wstawiennictwu całą naszą parafię, wszystkie rodziny, sympatyków dzieła salezjańskiego, a w szczególności dzieci i młodzież. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Wujka, salezjanina z Łodzi, który głosi do nas Słowo Boże.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie dla klasy III C.
 3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, o godz. 19.00 zapraszamy mężczyzn na wspólny różaniec.
 4. We czwartek, 2 lutego, przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) z błogosławieństwem gromnic. Msze Św. o godz.: 7.30, 10.30 i 18.00. Na wieczornej Mszy Św. poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Jednocześnie jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą ministrantów, schole, ich rodziców oraz wszystkie grupy parafialne. O godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej i nabożeństwo od godz. 17.00. Również w I sobotę spotykamy się na nabożeństwie o godzinie 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godziny 8.30.
 6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie – grupę I, II, III i IV w piątek 3 lutego o godz. 19.00 i grupę VII 4 lutego w sobotę o godz. 19.00.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św.
 8. W miesiącu lutym Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 3 lutego o godz. 7.30. W I wtorek miesiąca, 7 lutego, Msza Święta w intencji dusz w czyśćcu cierpiących z ofiar składanych przy figurze św. Michała Archanioła.
 9. W czasie odwiedzin duszpasterskich dotarliśmy 800 rodzin, czyli około 65% rodzin naszej parafii. Jeśli do kogoś nie dotarliśmy lub kogoś nie było w domu w czasie wyznaczonym, a chciałby żebyśmy go odwiedzili prosimy o kontakt, aby ustalić termin kolędy.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 11. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 14. W naszym oratorium mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.