III Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2023 r.

III Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2023 r.

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, która zachęca nas wszystkich do codziennego czytania i rozważania Pisma Świętego.
 2. Dziś rozpoczynamy nowennę do przypadającej 31 stycznia uroczystości św. Jana Bosko – założyciela Rodziny Salezjańskiej. Zewnętrznie tę uroczystość obchodzić będziemy w niedzielę 29 stycznia. Kazania odpustowe wygłosi ks. Andrzej Wujek – salezjanin.
 3. Wczoraj zakończyliśmy coroczne odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowy i za składane ofiary, które będą przeznaczone na budowę boiska przy naszym oratorium. Jeśli do kogoś nie dotarliśmy lub kogoś nie było w domu w czasie wyznaczonym, a chciałby, żebyśmy go odwiedzili, prosimy o kontakt, aby ustalić termin kolędy.
 4. We wtorek, 24 stycznia, jak co miesiąc oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych. W tym dniu wspominamy także św. Franciszka Salezego – patrona naszego Zgromadzenia Salezjańskiego.
 5. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie – grupę II i III w piątek 27 stycznia o godz. 19.00 i grupę VI 28 stycznia w sobotę o godz. 19.00.
 6. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie dla klasy III B, za tydzień zapraszamy klasę III C.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 8. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 11. W naszym oratorium mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.