XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2022 r.

XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2022 r.

 1. Dziś swoje spotkanie ma klasa III C po Mszy Św. o godz. 10.30. Za tydzień swoje spotkanie będzie miała klasa III A.
 2. Dziś ostatnią niedziela miesiąca zapraszamy mężczyzn na wspólny różaniec na godz. 19.00.
 3. Jutro ostatni dzień miesiąca – wspominamy naszego założyciela św. Jana Bosko. Po Mszy św. zapraszamy salezjanów współpracowników na spotkanie.
 4. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Rozkład Mszy Św. niedzielny. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy Św. Do 8 listopada włącznie możemy zyskać codziennie odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Wieczorem serdecznie zapraszamy na cmentarz do Jazgarzewa na godz. 19.30 na wspólny różaniec. W pozostałe dni zapraszamy na wspólny różaniec za zmarłych na godz. 17.30. Z racji I wtorku miesiąca Msza Św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych przy figurze św. Michała Archanioła o godz. 12.00.
 5. W środę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o 7.30, 10.30 i 18.00. Tego dnia zostanie odprawiona Msza Św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą ministrantów, schole ich rodziców oraz wszystkie grupy parafialne. Tego dnia modlić się będziemy także za dzieci utracone. Na godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn na adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek i sobotę nabożeństwo od godz. 17.00, okazja do spowiedzi. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 7. Przyjmujemy na wypominki.
 8. Za tydzień, w I niedzielę miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej.
 9. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie – grupa I i III w piątek, 4 listopada, godz. 19.00, grupa VI w sobotę, 5 listopada, o godz. 19.00.
 10. Zapraszamy młodzież (16+) na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będzie miało miejsce w dniach od 31 lipca do 8 sierpnia 2023r. – zainteresowane osoby prosimy o kontakt.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 12. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 14. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 9–16 czerwca 2023r. Koszt pielgrzymki to 2050 PLN i 720 USD. Dla zainteresowanych program pielgrzymki do wzięcia w zakrystii lub kancelarii. Zapisy do 30 listopada. Przy zapisie wpłacamy 1000 zł. zaliczki.
 15. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 16. Został wymieniony dach na pomieszczeniach gospodarczych, na ukończeniu są pozostałe prace przy tych pomieszczeniach.
 17. W naszym oratorium mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.
 18. Zapowiedzi: Michał Jan Woźniak, kawaler z parafii św. Włodzimierza w Warszawie, i Małgorzata Ewa Pleban z parafii tutejszej – zapowiedź II.