XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca – zapraszamy mężczyzn na godz. 19.00 na wspólny różaniec.
 2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 3. W piątek, ostatni dzień miesiąca, wspominamy św. Jana Bosko, naszego założyciela. Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie Salezjanów Współpracowników.
 4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej pięknej modlitwie!
 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, nabożeństwo o godz. 17.00.
 6. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania (klasy VIII i starsi) może się zgłaszać do końca września. Zapisy dokonywane są wraz z rodzicami.
 7. Do końca września proszę rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej, o zapisywanie dzieci. Przy zapisie proszę o przyniesienie świadectwa chrztu (jeśli dziecko nie było chrzczone w naszej parafii) oraz zgody na I Komunię Świętą w naszej parafii, jeśli dziecko nie jest z naszej parafii. Spotkanie dla dzieci i ich rodziców 2 października o godz. 12.00. Msza Święta z poświęceniem różańców, po Mszy Świętej spotkanie.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 9. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 12. W naszym oratorium obecnie mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszły do Pana śp. Małgorzata Dawidowska i Elżbieta Ziomek. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.