XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 r.

XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 r.

 1. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała w przygotowanie ołtarzy, dziękuję za dywan kwiatowy. Dziękuję także za pomoc przy sprzątaniu terenu wokół kościoła.
 2. We czwartek, 23 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała będzie błogosławieństwo wianków.
 3. W piątek, 24 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, tego dnia możemy spożywać pokarmy mięsne. Tego dnia oddamy także hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych.
 4. W piątek, 24 czerwca, zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 18.00 na zakończenie roku szkolnego. Po Mszy Św. zapraszamy na ognisko.
 5. Próby dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania 20 i 21 czerwca o godz. 19.00, próba generalna ze świadkami 23 czerwca o godz. 19.00. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców w piątek 24 czerwca od godz. 16.00. Bierzmowanie w sobotę 25 czerwca o godz. 11.00.
 6. Zapraszamy młodzież do udziału w Campo Bosco w Czerwińsku nad Wisłą w dniach 25–28 sierpnia.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 8. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 11. W naszym oratorium obecnie mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.