Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 r.

Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 r.

 1. Dziś II niedziela miesiąca, zapraszamy Żywą Różę na spotkanie na godz. 15.00.
 2. Dziś kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 3. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. według rozkładu niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: I ołtarz przy domostwie p. Pacholczaków, II ołtarz przy domostwie p. Hawryluków, III ołtarz przy domostwie p. Sochańskich i IV ołtarz przy krzyżu na placu kościelnym. Msza Św. z godz. 12.00 zostanie odprawiona bezpośrednio po zakończonej procesji. Zapraszamy orszak procesyjny orazdzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię Świętą, w swoich strojach komunijnych. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatkami. Prosimy o kwiaty, płatki kwiatów i gałązki tuj do ułożenia dywanów kwiatowych dla Pana Jezusa. Chętnych do pomocy zapraszamy w środę na godz. 19.00, kwiaty można przynosić i składać w pudełka przy oratorium. W tradycyjnej oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja wokół kościoła.
 4. W środę na godzinę 9.00 zapraszamy do sprzątania terenu wokół kościoła.
 5. W dniach 13–15 czerwca zapraszam młodzież na egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania od godz. 16.00 do 17.30 i po wieczornej Mszy Świętej. Próby: 20 i 21 czerwca o godz. 19.00, próba generalna ze świadkami 23 czerwca o godz. 19.00. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców w piątek 24 czerwca od godz. 16.00. Bierzmowanie w sobotę 25 czerwca o godz. 11.00.
 6. Zapraszamy młodzież do udziału w Campo Bosco w Czerwińsku nad Wisłą w dniach 25–28 sierpnia.
 7. W piątek, 17 czerwca w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, Kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy. Korzystający z tej dyspensy zobowiązani są do modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 9. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 12. W naszym oratorium obecnie mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.